×

Koronawirus: 25 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia. Ile zakażeń koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby? Czy są kolejne ofiary śmiertelne?

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

W porannym komunikacie z dnia 25.04 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 175 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. Potwierdzono je pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Przypadki te dotyczą województw:

– śląskiego (52),
– dolnośląskiego (34),
– wielkopolskiego (30),
– małopolskiego (18),
– pomorskiego (17),
– zachodniopomorskiego (7),
– opolskiego (7),
– lubelskiego (4),
– kujawsko-pomorskiego (3),
– podlaskiego (3).

Ministerstwo Zdrowia opublikowano również przykrą wiadomość o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem.

Liczba zakażonych koronawirusem: 11067/499 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Matura i egzamin ósmoklasisty 2020

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Minister Edukacji Dariusz Piontkowski ogłosił, że obecne warunki w Polsce nie pozwalają jeszcze na to, aby dzieci wróciły bezpiecznie do szkoły. Na chwilę obecną ograniczenia zostały przesunięte do 24 maja. Nadal obowiązują e-lekcje.

Kiedy matura 2020 i egzamin ósmoklasisty? Minister podał konkretne terminy. Matury rozpoczną się 8 czerwca i zakończą się 29 czerwca. W tym roku zrezygnowano z odpowiedzi ustnych. Jeśli zaś chodzi o egzaminy dla ósmoklasistów, to resort przewiduje przeprowadzenie ich w terminie od 16 do 18 czerwca.

Podczas konferencji podano również terminy egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i egzaminów zawodowych dla uczniów szkół policealnych.

Polecane

Może Cię zainteresować