×

23-latek staranował samochody. Do sieci trafiło wideo z przerażającego wypadku

23-latek staranował samochody w wyniku wywołanego przez siebie karambolu. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Nagranie z przebiegu wypadku mrozi krew w żyłach.

23-latek staranował samochody

Młody kierowca, który pędził z zawrotną prędkością BMW po leśnym odcinku drogi krajowej nr 46 doprowadził do rozległego wypadku w miejscowości Dąbrowa pomiędzy Opolem a Niemodlinem (województwo opolskie). W wyniku zderzenia aż sześć samochodów zostało uszkodzonych, a dwie osoby doznały obrażeń.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca odpowiedzialny za wypadek stracił panowanie nad kierownicą, a następnie wypadł z drogi. Gdy znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, jego samochód zderzył się z innymi pojazdami oraz z lawetą transportującą auta. W końcu samochód dachował i wylądował w rowie.

Film przedstawiający całe zdarzenie trafił na Facebooka. Na nagraniu, pochodzącym z kamery zainstalowanej w jednym z samochodów uczestniczących w zdarzeniu wyraźnie widać, jak pędzące BMW wpada na maskę rejestrującego wszystko pojazdu.

Niedostosowanie prędkości

Mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu opowiedziała o szczegółach zdarzenia:

23-letni kierowca BMW jadąc z Opola w kierunku Nysy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z jadącą przeciwległym pasem ruchu lawetą, a także uszkodził dwa samochody przewożone przez tą lawetę.

Szczęśliwie w wyniku zdarzenia nikt nie zginął. Dwóm osobom udzielono na miejscu pierwszej pomocy. Kierowca BMW był w najpoważniejszym stanie. Został przewieziony do szpitala. Wkrótce odpowie za swoje czyny.

Stale zwiększający się ruch na drogach sprzyja niebezpiecznym sytuacjom. Niestety lekkomyślne zachowania na drodze to domena młodych ludzi. Niedoświadczeni kierowcy często lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości i ignorują zasady ruchu drogowego. Niecałe dwa miesiące temu miał miejsce tragiczny wypadek w Lednogórze z udziałem nastolatków. Dwoje z nich zginęło na miejscu.

Jak uniknąć wypadku drogowego?

Istnieje kilka zasad, które mogą pomóc nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kierując samochodem należy pamiętać, że:

  1. Inny kierowca może mnie nie zauważyć.
  2. Muszę realnie oceniać swoje umiejętności.
  3. Warunki pogodowe to istotny czynnik wpływający na bezpieczeństwo jazdy.
  4. Nawet gdy bardzo się spieszę, nic nie jest ważniejsze niż życie moje i innych uczestników ruchu.
  5. Emocje utrudniają bezpieczne dotarcie do celu.
  6. Za kierownicą myślę tylko o prowadzeniu samochodu.
Fotografie: Facebook, Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować