×

19 ofiara koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości

19 ofiara koronawirusa w Polsce! Ministerstwo Zdrowia poinformowała o śmierci mężczyzny oraz o nowych przypadkach zakażenia wirusem. Liczba zachorowań na COVID-19 rośnie z dnia na dzień. Wczoraj padł kolejny rekord – aż 249 wykrytych przypadków w ciągu doby. Jak zakończy się dzisiejszy dzień?

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To 79 osób, u których w organizmie wykryto obecność wirusa.

Przypadki te dotyczą:

22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

W sumie liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce wzrosła do 1717.

19 ofiara koronawirusa w Polsce!

W sobotę wieczorem poinformowano o 18 ofierze koronawirusa w Polsce. To 67-latek, który przebywał w warszawskim szpitalu. Mężczyzna był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Wcześniej dotarła do nas wiadomość o śmierci 70-latka, który był hospitalizowany w Lublinie. Mężczyzna również był w stanie ciężkim i cierpiał na choroby współistniejące.

Dzisiaj, tj. 29 marca liczba zgonów z powodu koronawirusa znowu się powiększyła. Jak możemy przeczytać na Twitterze Ministerstwo Zdrowia:

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Przypomnijmy: w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 rząd wprowadził stan epidemii! Tym samym obowiązuje zakaz zgromadzeń, wprowadzono też szczególne zasady w transporcie publicznym.

Prezydent Andrzej Duda o terminie wyborów

Dzienny przyrost zakażeń i zgonów w naszym kraju jest coraz większy. Rośnie również liczba ofiar śmiertelnych. W tle kolejnych tragicznych doniesień, toczy się spór polityczny o nadchodzące majowe wybory prezydenckie. Podczas nocnych głosowań nad projektami tzw. tarczy antykryzysowej, PiS – ku zaskoczeniu wszystkich – dołożył do nich zmiany w prawie wyborczym.

Odtąd możliwość oddania głosu zyskują osoby pozostające w kwarantannie i ci, którzy w dniu wyborów ukończyli 60. rok życia. A – jak informuje Onet – tych ostatnich w sumie jest już ponad 9 milionów.

Do tematu odniósł się również prezydent Andrzej Duda, mówiąc:

Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że termin wyborów wtedy może okazać się nie do utrzymania.

Prezydent dodał również, że „wybory zostały wyznaczone i nikt nie wie z nas, co się będzie działo tak naprawdę 10 maja”.

 

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować