×

Rok 2018 będzie najlepszym rokiem Twojego życia, jeśli będziesz pamiętać o tych 18 rzeczach

Kończy się rok 2017, a to oznacza, że czas na noworoczne postanowienia. Jeśli chcesz, żeby Nowy Rok był dla Ciebie udany, to warto wprowadzić w życie pewne zmiany. Nic nie dzieje się samo z siebie, dlatego o szczęście trzeba trochę zawalczyć. Jeśli chcesz, żeby 2018 rok był najlepszym w Twoim życiu, zastosuj te 18 rad!

#1 Stawiaj siebie na pierwszym miejscu

Nie możesz troszczyć się o innych, jeśli najpierw nie zadbasz o siebie. Rok 2018 może być najlepszym rokiem Twojego życia, jednak musisz zamienić słowa w czyny. Skoncentruj się na rozwoju osobistym i swoich celach. Znajdź czas dla siebie i rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze oraz rozwijasz swoje pasje.

#2 Daj odrobinę siebie innym

Pomaganie zawsze poprawia nastrój, a dodatkowo sprawia, że innym żyje się lepiej. Postaraj się zrobić w każdym tygodniu chociaż jeden dobry uczynek. Zapisz się na wolontariat, pomagaj bezdomnym lub wyprowadzaj psy w schronisku. Małe akty dobroci sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem. Podziel się swoim czasem z innymi, w ten sposób docenisz to co masz.

#3 Akceptuj zmiany

Nowy Rok nie będzie dobry, jeśli nie zaczniesz akceptować rzeczy takimi jakie są. Skieruj swoją energię na rzeczy, nad którymi masz kontrole i które są dla Ciebie ważne. Wszystko zależy od perspektywy. Akceptowanie zmian może sprawić, że zyskasz więcej niż oczekujesz.

#4 Rób rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność

Szczęście jest pracą wewnętrzną. Możesz mieć wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłaś, ale dalej możesz być nieszczęśliwa. Zdecyduj sama czym jest dla Ciebie szczęście. Odpowiedz sobie na pytanie co sprawia Ci radość i codziennie rób chociaż najmniejszą rzecz, która sprawi, że poczujesz się dobrze.

#5 Zmierz się ze sobą

Bądź wierna swoim przekonaniom. Dzięki autentyczności dowiesz się czego tak naprawdę chcesz od życia. Pomyśl czego chcesz w związku, porozmawiaj z osobami, które nie okazują Ci szacunku. Jeśli coś Ci nie pasuje, powiedz „nie”, nie warto przytakiwać we wszystkim tylko po to, aby zadowolić innych. Nie obniżaj swoich standardów, aby inni musieli Cię akceptować.

#6 Bądź dobra dla innych

Nie potrzebujesz powodu, aby być dla kogoś uprzejmym. Praw komplementy i staraj się być miła dla innych, nawet jeśli masz gorszy dzień. To sprawi, że ludzie wokół Ciebie będą czuli się lepiej. Zaproponuj komuś pomoc i nie oczekuj niczego w zamian.

#7 Zdefiniuj swoje cele

Oddziel to co jest dla Ciebie ważne, od rzeczy, które potrzebujesz lub chcesz. Pomyśl co chcesz robić w przyszłości i z kim chcesz ją dzielić. Nie spędzaj czasu z ludźmi, który Cię nie wspierają, lecz niszczą Cię wewnętrznie.

#8 Ćwicz wdzięczność

Rozpocznij dziennik wdzięczności. Dziękuj za to co wydarzyło się danego dnia, zapisuj wszystkie miłe rzecz i pomyśl o tym jak to wpłynęło na Ciebie i Twoje otoczenie.

#9 Bądź cierpliwa

Pozwól, aby wszystko potoczyło się w sposób naturalny. Jeśli chodzi o związki nie bądź natarczywa, ponieważ możesz zniszczyć coś pięknego zanim jeszcze narodzi się uczucie. Naucz się być cierpliwa, bo najlepsze rzeczy wymagają czasu i pracy.

#10 Pracuj nad dobrym samopoczuciem

Idź na spacer. Pooglądaj naturę i rozruszaj ciało. Zapisz się na siłownie lub zajęcia fitness, bierz udział w zajęciach tanecznych, pływaj lub biegaj. W końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch!”

#11 Wykonuj swoje własne obowiązki

Nie czekaj, aż inni zrobią to, co należy do Twoich obowiązków. To Twoje życie i wszystko zależy od Ciebie, więc nie powinnaś powierzać swoich zadań w ręce innych osób. Sama płać rachunki, sprzątaj swoje mieszkanie i troszcz się o siebie.

#12 Popełniaj błędy

Nowy Rok nie będzie dobry, jeśli cały czas będziesz bać się, że popełnisz błędy. Popełnianie ich nie polega na podejmowaniu głupich, irracjonalnych decyzji, ale na nauce i rozwoju. Niektóre błędy okazują się jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłaś. Niektóre prowadzą do miejsca, do którego należysz. A niektóre sprawiają, że zdajesz sobie sprawę z tego, ile jesteś warta, co jesteś w stanie zrobić i jakie jest życie.

#13 Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Oddaj swój umysł nowym pomysłom i spróbuj czegoś, czego normalnie byś nie zrobiła. Zmierz się ze swoim strachem, który zwiększy Twoją pewność siebie. Podejmij ryzyko i zacznij zaskakiwać sama siebie.

#14 Żyj zrównoważonym życiem

Aby rok 2018 był najlepszy, musisz opanować sztukę równowagi. Nie przywiązuj się zbytnio do ludzi i nie wycofuj się z niektórych relacji zbyt szybko. Nie mów za dużo, kiedy musisz słuchać i nie milcz, kiedy musisz mówić. Nie zadowalaj się namiętnością lub miłością, lecz obiema z nich.

#15 Bądź swoim przyjacielem

Daj sobie motywację, której nie otrzymujesz od innych. Doceń własne piękno i dziwactwa. Uwierz w siebie, gdy nikt inny nie wierzy. Zafunduj sobie najlepszego przyjaciela – samą siebie. Zawsze bądź sobą i staraj się myśleć o tym co jest dla Ciebie dobre.

#16 Zmień czyjeś życie

Nie musisz dawać komuś miliona złotych, aby zmienić czyjeś życie. Wystarczy, że będziesz przyjacielem i nie zostawisz kogoś w potrzebie. Możesz zmienić czyjeś życie, pokazując czym jest prawdziwa miłość. Możesz zmienić czyjeś życie, akceptując kogoś za to, kim jest. W 2018 roku możesz zmienić czyjeś życie, zaczynając od samego siebie.

#17 Ulecz siebie

Być może jesteś zmęczona lub zestresowana. Może przechodzisz załamanie po zerwaniu lub utracie bliskiej osoby. Może walczysz z toksycznym związkiem. Nieważne z czego chcesz się wyrwać, w końcu musisz zerwać z tym co Cię wyniszcza. Uleczenie siebie jest skomplikowane i czasochłonne, jednak jeśli zaczniesz tę przygodę, otrzymasz najważniejsze życiowe doświadczenia.

#18 Pożegnaj rok 2017

Wybacz sobie, swoim rodzicom, przyjaciołom i byłym kochankom. Odpuść wszystko co jest dla Ciebie złe i ma negatywny wpływ. Przestań myśleć o rzeczach, które nie były Ci przeznaczone. Zapomnij o wszystkich przykrych doświadczeniach i skup się na tworzeniu nowych, pięknych wspomnień. Pożegnaj rok 2017 i przywitaj 2018!

Może Cię zainteresować