17-letni chłopiec utonął w szambie
Kategorie NewsyŻycie

17-miesięczny chłopiec wyszedł z domu niezauważony. Finał poszukiwań przeraża

Tragedia na Podlasiu. W sobotę około godziny 18:30 zgłoszono dyżurnemu komendy powiatowej w Wysokiem Mazowieckim zaginięcie niespełna 17-miesięcznego chłopca we wsi Jabłoń Dąbrowa. Malec, który ubrany był w czerwone body i czapeczkę w kratkę, godzinę wcześniej niezauważony miał wyjść z domu. Poszukiwania były prowadzone przez policjantów i strażaków wspomaganych przez Grupę Ratowniczą Nadzieja w Łomży. Ich finał okazał się być tragiczny. Okazało się, że 17-miesięczny chłopiec utonął w szambie.

17-miesięczny chłopiec utonął w szambie

Cała rodzina, jak i osoby biorące udział w poszukiwaniach, do ostatniej chwili wierzyli, że lada moment chłopiec odnajdzie się cały i zdrowy. Wszyscy również zdawali sobie sprawę z tego, że maluch nie mógł odejść daleko. Niestety, kilka godzin od zgłoszenia zaginięcia sprawdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Tuż przed godziną 21.00 jedna z osób odnalazła dziecko w szambie na posesji. Życia chłopca nie udało się uratować.

17-letni chłopiec utonął w szambie
Imgur

Śledztwo

Czy tragedii można było uniknąć? Śledztwo w sprawie okoliczności śmierci dziecka wciąż jest. prowadzone. Policja ustala m.in. jak sprawowano opiekę nad chłopcem i czy znajdujące się na posesji szambo było odpowiednio zabezpieczone.

Przesyłamy wyrazy ogromnego współczucia dla bliskich tragicznie zmarłego maluszka [*]

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy