×

16-latka wyskoczyła z okna szpitalnego. W ramionach trzymała swoją 5-miesięczna córeczkę

16-latka wyskoczyła z okna szpitalnego. W ramionach trzymała 5-miesięczną córeczkę. Obie zginęły na miejscu. Co skłoniło dziewczynę do tak desperackiego kroku?

Zaczęło się od infekcji

Nastoletnia mama przebywała na oddziale szpitala Lahad Datu w Sabah (Malezja) razem ze swoją 5-miesięczną córeczką. Dziecko leczono od 11 dni na oddziale chorób wewnętrznych, ponieważ lekarze zdiagnozowali u dziewczynki infekcję, która doprowadziła do zapalenia płuc.

Ale stan małej zaczął się poprawiać. Jeden z funkcjonariuszy malezyjskiej policji, opowiada:

Około 7.15 lekarze zalecili odłączenie dziecka od respiratora, ponieważ jego stan się poprawiał. Dziewczynka mogła znów oddychać samodzielnie. Wtedy jej matka wzięła dziecko na ręce i chodziła z nim po oddziale. W pewnym momencie poprosiła ochroniarza o możliwość wyjścia z dzieckiem z oddziału i udania się do toalety.

Nastolatka wydawała się ponoć bardzo szczęśliwa, gdy znów mogła przytulić córeczkę. Trudno pojąć to, co zdarzyło się zaraz potem…

16-latka wyskoczyła z okna

15 minut później, ochroniarz z parteru odnalazł na chodniku nastolatkę i jej maleńkie dziecko. Na ratunek było już za późno.

1 lutego 2020 roku 16-latka wyskoczyła z okna, w ramionach trzymając swoją córeczkę. Spadły z wysokości 60 metrów. Lekarz stwierdził zgony. U obu spowodowane silnymi urazami głowy.

Póki co nie zgłosił się żaden świadek, który mógłby powiedzieć coś więcej na temat okoliczności, w jakich doszło do takiej tragedii. Sprawę bada policja, która na razie nie wyklucza również udziału osób trzecich. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy nie doszło do zaniedbań ze strony personelu medycznego.

Coraz więcej młodych osób z depresją

Po tym, jak w 2019 roku malezyjska licealistka wyskoczyła z okna, w kraju rozgorzała poważna dyskusja.

Minister ds. młodzieży i sport mówił:

Naprawdę martwię się o stan zdrowia psychicznego naszej młodzieży. To niezwykle ważna kwestia, którą należy traktować bardzo poważnie

Jak się okazało, licealistka od pewnego czasu zmagała się z myślami samobójczymi. Tuż przed desperackim krokiem, na Instagramie przeprowadziła ankietę, w której pytała, czy powinna się zabić. Większość odpowiedzi była… twierdząca. Po podliczeniu głosów, dziewczyna wyskoczyła z trzeciego piętra i zginęła na miejscu.

Jak pokazują badania z 2017 roku, Instagram niekorzystnie wpływa na stan zdrowia psychicznego młodych osób. Pojawia się negatywne postrzeganie własnego ciała, lęki, narasta poczucie samotności…

Czy nastoletnia mama miała depresję? A może przerosło ją tak wczesne macierzyństwo?

Fotografie: DailyExpress (miniatura wpisu), DailyExpress

Polecane

Może Cię zainteresować