×

16-latek raniony z łuku. Kolega wbił mu strzałę prosto w czoło!

Tragiczny efekt „zabawy” nastolatków z okolic Przemyśla. 16-latek raniony z łuku przez… starszego kolegę, który prawdopodobnie chciał go „jedynie” nastraszyć. Niestety, źle wycelował. Strzała utkwiła w czole nastolatka. Do wypadku doszło 2 dni temu.

Nietypowe zgłoszenie

Dyspozytornie medyczne nieustannie są świadkami ludzkich nieszczęść, ale także niezwykłego braku wyobraźni, nieograniczonej ludzkiej kreatywności i… zwyczajnej bezmyślności. Wydaje się więc, że niewiele może zaskoczyć pracowników takich miejsc. A jednak.

W czwartek 21 maja, dyspozytor z Przemyśla odebrał niecodzienne zgłoszenie.

Osoba dzwoniąca prosiła o pomoc medyczną dla nastolatka z wbitą w czoło strzałą. Przytomny pacjent miał się znajdować w Baszni Dolnej, w lesie niedaleko zajazdu „Kresowa Osada”

– opisuje Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

16-latek raniony z łuku
Facebook

16-latek raniony z łuku

W czwartkowy wieczór, w Baszni Dolnej koło Lubaczowa (Podkarpacie), spotkało się trzech nastolatków w wieku od 16 do 19 lat. Chłopcy umówili się w lesie. Najstarszy z nich chciał przestraszyć kolegów. Głupi żart doprowadził do nieszczęścia…

Jak relacjonuje miejscowa policja, 19-latek zabrał na spotkanie łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem. Gdy zbliżał się do umówionego miejsca spotkania, w odległości około 60 metrów dostrzegł młodszych kolegów. Postanowił ich trochę nastraszyć, więc chwycił za łuk i… wycelował. Broń wystrzeliła. I to tak nieszczęśliwie, że strzała utkwiła w czole 16-latka.

Chłopiec trafił do szpitala

Przestraszeni chłopcy szybko wezwali pogotowie. Karetka zabrała 16-latka do szpitala w Lubaczowie, a następnie przewieziono go do placówki w Rzeszowie.

Jest to niestety kolejny już przykład, do czego prowadzi bezmyślność i brak wyobraźni. Tym razem, na szczęście, nie doszło do najgorszego i nastoletni pacjent powróci do pełni zdrowia

– przekazała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Policja przesłuchuje chłopców. Zabezpieczono łuk i strzały. Trwa dochodzenie, które ma wykazać, czy 19-latek wystrzelił celowo, czy też był to efekt nieumiejętnego władania bronią białą.

Zdjęcia z zajścia są jedynie dla osób o mocnych nerwach.

16-latek raniony z łuku
Podkarpacka Policja
Fotografie: podkarpacka.policja.gov (miniatura wpisu), Facebook, Podkarpacka Policja

Może Cię zainteresować

zamknij