×

15 zdjęć ukazujących ludzi, którzy nie zdawali sobie sprawy z nadchodzącej śmierci

Fotografie to świetny sposób na zachowanie wspomnień i rewelacyjna pamiątka. Zdjęcia pomagają nam przypomnieć sobie piękne chwile z naszego życia, możemy dzięki nim ponownie zobaczyć to, co widzieliśmy lub przeżyliśmy w przeszłości. Ale zdjęcia mogą też uchwycić chwile tuż przed czymś okropnym, co może się za chwilę wydarzyć.

15 zdjęć ukazujących ludzi tuż przed śmiercią

Ludzie, którzy wykonali poniższe zdjęcia nie wiedzieli co się wkrótce stanie. Nie byli świadomi, że za moment ich życie całkowicie się zmieni lub nawet tragicznie skończy.

#1 Z falami

LifeBuzz

26 grudnia 2004 roku, gdy tsunami uderzyło w wybrzeże południowej Azji, pochłonęło ze sobą 230 tysięcy ludzkich żyć. Jedną z nich była 31-letnia Brytyjka Deborah Garlick, która świętowała Boże Narodzenie w Tajlandii.

Kilka miesięcy później jeden z filmów fotograficznych dziewczyny trafił do jej rodziców. Okazało się, że powyższa fotografia została wykonana na kilka minut przed przyjściem potężnej fali, która odebrała jej życie.

#2 Wyścig dobiegł końca

LifeBuzz

Mężczyzna z powyższego zdjęcia to Ayrton Senna, który był uważany za jednego z najlepszych brazylijskich kierowców rajdowych. Zdobył trzy trofea w Formule 1! Żeby udowodnić, że jest najlepszy 1 maja 1994 roku wziął udział w kolejnym wyścigu. Niestety, jego pojazd rozbił się o betonową barierę.

Fotografia została wykonana na krótką chwilę przed startem San Marino Gran Prix we Włoszech. Z powodu odniesionych obrażeń Ayrton zmarł. Tego dnia nie zginął tylko jeden sportowiec, lecz duch walki w pozostałych kierowcach oraz w całym zespole Senna’y.

#3 Tuż przed startem

LifeBuzz

15 lutego 1961 roku drużyna łyżwiarzy figurowych z USA wyleciała z Nowego Jorku do Brukseli. Zespół miał wziąć udział w rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w Pradze, a dla uczczenia dostania się do konkursu, grupa postanowiła zrobić zdjęcie tuż przed startem samolotu.

Maszyna miała problemy techniczne, a podczas lądowania samolot się rozbił. Nikt nie przeżył wypadku.

#4 Samobójstwo polityka

LifeBuzz

Budd Dwyer był politykiem i skarbnikiem stanowym Pensylwanii. W 1987 roku został skazany za rzekome przyjęcie łapówki w zamian za wyświadczenie przysługi. Jego wyrok miał zostać ogłoszony 23 stycznia, jednak w przeddzień sądu, polityk popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę podczas konferencji prasowej emitowanej na żywo.

Po wielu latach okazało się, że Budd Dwyer był niewinny, lecz obciążyły go fałszywe zeznania.

#5 Ostatnie zdjęcie bohatera

LifeBuzz

Funkcjonariuszka nowojorskiej policji, Moira Smith, była świadkiem podczas zamachu terrorystycznego na WTC 11 września 2001 roku. Jako pierwsza udała się na miejsce tragedii, aby pomóc rannym w ewakuacji.

To zdjęcie jest jej ostatnią fotografią. Zostało wykonane tuż przed tym, jak policjantka biegła do Wieży Południowej, która zawaliła się zabijając kobietę podczas akcji ratowniczej.

#6 Zwisając z klifu

LifeBuzz

Cabo Da Roca w Portugalii jest znany również jako „Koniec Europy”. Taką nazwę zawdzięcza temu, że jest najbardziej wysuniętym punktem na zachodzie Europy. Para ze zdjęcia postanowiła wykonać ekstremalną fotografię, lecz nagle wszystko przybrało zaskakujący obrót.

W pewnym momencie kobieta straciła przyczepność, a mężczyzna nie potrafił jej utrzymać. Dziewczyna spadła ze skały, sprawiając, że „Koniec Europy” był także jej końcem.

#7 Cel ostateczny

LifeBuzz

Petra oraz jej 15-letni syn Gary po spędzeniu cudownych wakacji w Malezji, udają się do domu. Po tym jak wsiedli do samolotu postanowili zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Niestety, ich samolot (MH17) został omyłkowo zestrzelony nad Ukrainą. Wszyscy pasażerowie pojazdu zginęli.

#8 Portret śmierci

LifeBuzz

W 2013 roku 22-letnia szeregowa Hilda Clayton, prowadziła szkolenie afgańskiego fotografa do wykonywania fotografii bojowej i wojennej. W trakcie ćwiczeń na poligonie w Afganistanie doszło do eksplozji wadliwego moździerza, w skutek którego zginęła Clayton oraz czterech innych żołnierzy.

Podczas wybuchu, a chwilę przed swoją śmiercią, kobieta nacisnęła spust migawki, uwieczniając na zdjęciu żołnierza.

#9 Atak fana

LifeBuzz

W trakcie podróży do studia nagrań, John Lennon zatrzymał się, aby dać kilka autografów. 8 grudnia 1980 roku, wśród zgromadzonych wokół muzyka fanów, znajdował się Mark David Chapman, którego widać po prawej stronie kadru.

Mężczyzna czekał, aż Lennon wróci ze studia. Kiedy tak się stało Chapman oddał cztery śmiertelne strzały. Muzyka przewieziono do szpitala, niestety zmarł.

#10 Ucieczka byka

LifeBuzz

Walki byków to bardzo popularny sport w Ameryce Łacińskiej oraz w Hiszpanii. Torreadorzy wiedzą jakie ryzyko niesie ze sobą bitwa z bykiem, jednak siedzący wygodnie na trybunach obserwatorzy, nie zdają sobie z tego sprawy.

Podczas tego wydarzenia, byk przebiegł arenę i zamiast skierować się w stronę torreadora, skoczył prosto na ogrodzenie oddzielające plac bitwy od widzów. Atakujący byk zranił 40 osób.

#11 Śmierć artystki

LifeBuzz

Meksykańska wokalistka Jenni Rivera był na pokładzie prywatnego samolotu, którym 8 grudnia 2012 roku wracała po koncercie w stolicy swojego państwa. Towarzyszyli jej znajomi i przyjaciele.

Zdjęcie ukazujące piosenkarkę zrobił makijażysta Jenni na 20 minut przed katastrofą. Gdy pilot stracił panowanie nad maszyną, samolot rozbił się. Nikt nie przeżył wypadku.

#12 Uderzenie pioruna

LifeBuzz

W 1975 roku, 18-letni Michael McQuilken i jego młodszy brat oraz siostra zdecydowali się spędzić popołudnie wspinając się na Moro Rock w Kalifornii. Na zewnątrz panowała wtedy burza z piorunami, a gdy chłopcy poczuli, że ich włosy się naelektryzowały postanowili zrobić sobie zdjęcie.

Kilka minut później błyskawica trafiła w 12-letniego Seana. Chłopak doznał poparzeń trzeciego stopnia, lecz przeżył ten tragiczny wypadek.

#13 Coś poszło nie tak

LifeBuzz

Ten człowiek postanowił zrobić coś naprawdę szalonego – postanowił przepłynąć wodospad Niagara na skuterze, a następnie skoczyć. Brzmi to jak dobry sposób na samobójstwo, jednak nie to planował Robert Overacker.

Po skoku miał otworzyć się spadochron, niestety okazało się że jest on uszkodzony. Mężczyzna spadł z wysokości 55 metrów prosto w taflę wody. Spowodowało to natychmiastową śmierć śmiałka.

#14 Pijany na torach

LifeBuzz

Ki-Suck Han zamierzał jechać do koreańskiego konsulatu, aby odnowić paszport. Podczas oczekiwania na metro, zauważył innego mężczyznę, który był pijany i zaczepiał innych podróżnych. Han chciał go uspokoić, lecz wtedy pijak zepchnął go wprost pod jadący pociąg.

Przez ponad minutę Ki- Suck bezskutecznie próbował wydostać się z torowiska. Pociąg zdążył tylko zwolnić, lecz przygniótł mężczyznę, który w skutek obrażeń zmarł w szpitalu. Zdarzenie zostało uwiecznione na zdjęciu przez nowojorskiego fotografa.

#15 Kopniak, który uratował życie

LifeBuzz

Jared Michael zwiedzał Peru. Podczas spaceru na Machu Picchu postanowił zrobić sobie selfie w okolicy torów kolejowych. Chciał zrobić sobie zdjęcie z nadjeżdżającym pociągiem, jednak nie zdawał sobie sprawy, że jest zbyt blisko torów.

Na szczęście maszynista zauważył chłopaka, wyciągnął nogę zza lokomotywy i kopnął chłopaka w twarz, aby odepchnąć go od kolejki. Pociąg nie jechał z wielką prędkością, dlatego też kopnięcie nie wyrządziło dużych szkód na zdrowiu Jareda, a z pewnością uratowało jego życie.

Fotografie: LifeBuzz

Może Cię zainteresować

zamknij