×

Obrażenia 15-miesięcznej dziewczynki z Łomży. „Przypalano ją żarem papierosa”

Wczoraj pisaliśmy o tragedii, jaka wydarzyła się w Łomży. Do tamtejszego szpitala z soboty na niedzielę trafiła 15-miesięczna dziewczynka, której stan był bardzo poważny. Przewieziono ją do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dziś znamy więcej dramatycznych faktów na temat tego, co spotkało maleństwo.

Co stało się w domu, w którym przebywała 15-miesięczna dziewczynka?

Daniel Kołnierowicz, komendant podlaskiej policji, informował o tym, co spotkało maleństwo:

Bazujemy na tym, co zostało nam przekazane ze szpitala przez lekarzy. Natomiast mamy informacje, że dziecko ma obrażenia głowy, obrażenia twarzoczaszki, obrażenia kończyn górnych i dolnych, ale również obrażenia okolic intymnych

baby feet

Dziś pojawiły się nowe fakty w tej dramatycznej historii

Prokuratura Okręgowa w Łomży wydała oficjalny komunikat prasowy, z którego jasno wynika, co spotkało 15-miesięczną dziewczynkę.

Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że Aleksandrosowi M. przedstawiony został zarzut tego, że w dniu 26 października 2019 roku w Łomży, działając ze szczególnym okrucieństwem, znęcał się fizycznie i psychicznie nad piętnastomiesięczną małoletnią w ten sposób, że uderzał wymienioną po całym ciele, przypalał żarem papierosa. A następnie doprowadził małoletnią do poddania się innej czynności seksualnej, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała stanowiących naruszenie czynności narządu ciała na okres poniżej siedmiu dni. W dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego w Łomży zostanie skierowany wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania

Media nie wiedzą jeszcze o tym, czy Aleksandros M. przyznał się do winy. Nie znamy także szczegółów z jego zeznań. Media wczoraj podały, że dziewczynka miała być pod opieką kuzyna rodziców dziecka. Gdy byli nieobecni, miał się nią opiekować. Najprawdopodobniej gdy wrócili do domu i zobaczyli, w jakim stanie jest dziecko, od razu zareagowali. To właśnie wtedy zabrali córkę do szpitala. Niestety jej obrażenia wskazywały na to, że ktoś musiał zrobić jej krzywdę.

15-miesięczna dziewczynka

Jak pomóc?

Jeśli wydaje Ci się, że dziecko z Twojego bliskiego otoczenia, może być wykorzystywane, nie bój się reagować. Możesz zwrócić się o pomoc w kilka miejsc.

1. Fundacja Dzieci Niczyje – tel. 22 616 02 68, e-mail: fdn@fdn.pl

2. Rzecznik Praw Dziecka – tel. interwencyjny: 22 696 55 00

3. Komitet Ochrony Praw Dziecka – tel. 22 626 94 19

4. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 22 666 00 60

5. Informacje dla dzieci w trudnych sytuacjach życiowych – www.116111.pl, www.zlydotyk.pl

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: lomza.po.gov.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.popularne.pl
zamknij