×

Już w wieku 8 lat została nazwana „artystycznym geniuszem”. Prace które tworzy odbierają mowę

Wyobraź sobie świat, w którym wszyscy rodzice zachęcają dzieci do twórczego myślenia, a dodatkowo od najmłodszych lat tworzą różnego rodzaju dzieła. Nie ulega wątpliwości, że po pewnym czasie otaczałoby nas mnóstwo niesamowitych prac, których mógłby pozazdrościć im niejeden wybitny artysta.

Taką dziewczynką jest 15-letnia De Forest, która już w wieku 8 lat została uznana m.in. przez Discovery Channel za… „artystycznego geniusza”!

Jej obrazy wystawiane są w galeriach na całym świecie

Autumn de Forest

Jedno z dzieł sztuki dziewczynki osiągnęło wartość 7 milionów dolarów!

Utalentowana nastolatka otrzymała nagrodę Giuseppe Sciacca w dziedzinie malarstwa i sztuki. Wybitne osiągnięcia 15-latki doprowadziły ją również do spotkania z papieżem.

Nagroda, którą dostałam utwierdziła mnie w przekonaniu, że to, co robię, faktycznie ma jakąś wartość – wyznaje młoda artystka.

Autumn de Forest

De Forest mieszka w Las Vegas wraz ze swoimi rodzicami – muzykiem i kompozytorem Douglasem de Fores oraz modelką i aktorką Kathrine Olsen de Forest.

Autumn de Forest

Dziewczynka po raz pierwszy chwyciła za pędzel w wieku 5 lat. Już wtedy jej tata zauważył ogromny potencjał. Doskonale wiedział, że odziedziczyła artystyczną duszę po swoich rodzicach.

Autumn de Forest

De Forest po raz pierwszy zadebiutowała na festiwalu sztuki mając zaledwie 6 lat. Głośno zrobiło się o niej 2 lata później. To wtedy jej prace zaczynały być porównywane z pracami innych abstrakcyjnych artystów, takich jak: Andy Warhol, Jackson Pollock czy Pablo Picasso.

Aktualnie poświęca około 6 godzin dziennie na malowanie.

Autumn de Forest

Udziela się również charytatywnie – część kwoty zarobionej ze sprzedaży swoich dzieł przeznacza na różnego rodzaju organizacje i fundusze.

Autumn de Forest

Otworzyła również fundację o nazwie Autumn Foundation, która ma na celu pomóc zapoznać inne dzieci ze światem sztuki i obudzić drzemiący w nich potencjał.

Autumn de Forest

Jej prace już są oszałamiające, a co będzie za kilka lat? Jedno jest pewne, z pewnością będzie o niej bardzo głośno!

Może Cię zainteresować

zamknij