×

Gdy ratownicy medyczni podnieśli ciało 10-latki, odpadła z niego część czaszki

Gdy ratownicy medyczni podnieśli ciało 10-latki, odpadła z niego część czaszki. 15-latek zabił siostrę młotkiem, gdy ta spała. Powód? Przerażająco prozaiczny. Rodzeństwo miało pokłócić się o tablet.

Walka o tablet

Luda i Aleksey mieszkali w Taraz, w północnym Kazachstanie. Sąsiedzi słyszeli, jak pewnego dnia pomiędzy rodzeństwem doszło do kłótni. Powodem sprzeczki miał być fakt, że 10-letnia Luda poprosiła starszego brata, aby pożyczył jej swój tablet. Dziewczynka potrzebowała go do nauki.

Sąsiedzi twierdzą, że byli świadkami zdarzenia, ponieważ rodzeństwo kłóciło się w przydomowym ogrodzie. Nie mogli jednak przypuszczać, jaki tragiczny będzie finał tej kłótni…

15-latek zabił siostrę młotkiem we śnie

Nocą, gdy 10-letnia Luda już spała, do jej pokoju zakradł się starszy brat. Aleksey wszedł tam z konkretnymi zamiarami. W ręku trzymał młotek.

Chociaż 10-latka pogrążona była we śnie, 15-latek bez skrupułów zaczął zadawać jej kolejne ciosy. Nastolatek zatłukł własną siostrę młotkiem.

Gdy ratownicy medyczni dotarli na miejsce, dziewczynka była już martwa. Miała liczne obrażenia i złamaną czaszkę.

Wyrodny brat przyznał się do winy. Jest uzależniony od gier?

15-letni Aleksey przyznał, że to on zamordował siostrę. Po tym, jak zatłukł dziewczynkę młotkiem, przeniósł jej ciało i porzucił je w pobliżu ogrodzenia sąsiadów.

Potem wrócił do domu, zmienił ubranie, a rodziców zaalarmował mówiąc, że Luda zniknęła. Gdy rodzice ruszyli na poszukiwania, Aleksey aktywnie brał w nich udział. W końcu zaprowadził rodziców do ciała dziewczynki, zanim  zdecydowali się wezwać pomoc.

Aleksey przyznał, że to on zamordował siostrę.

W domu odkryto młot wraz z koszulką podejrzanego i butami, poplamionymi krwią

– relacjonował Ardak Madimarov z wydziału śledczego,

15-latek powiedział, że „zabił siostrę, ponieważ go wkurzyła”. Eksperci wskazują, że chłopak prawdopodobnie był uzależniony od gier, do tego stopnia, że wpadł w szał, gdy młodsza siostra próbowała pożyczyć tablet.

Wyrodnemu bratu grozi do 15 lat więzienia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay, imgur.com, imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij