×

15-latek katował młodszego o 3 lata kolegę. „Przeproś, że żyjesz!”

15-latek brutalnie pobił 12-latka za to, że obraził jego sympatię. Świadkowie wstrząsającej bójki zamiast powstrzymać kolegę, nagrywali całe zdarzenie.

15-latek brutalnie pobił 12-latka

Do brutalnego pobicia doszło pod koniec lipca br. w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Na łące pod wieżą ciśnień, 15-letni Kacper napadł na 3 lata młodszego kolegę, bo ten miał obrazić jego sympatię. Rówieśnicy zamiast rozdzielić chłopców, zarejestrowali wszystko na filmie.

Na nagraniu, które dopiero kilka dni temu trafiło do sieci, widać, jak nastolatek najpierw uderza chłopca w twarz. 12-latek upadł na ziemię, po czym otrzymał cios w brzuch.

To jest miejsce, w którym przebywa z reguły bardzo mało osób, dlatego nikt nie reagował. Pierwsza osoba, która tędy przejeżdżała, natychmiast zareagowała, co skutkowało zaprzestaniem eskalacji siły.

– wyjaśniła asp. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Grozi mu ponowny poprawczak

Policja zabezpieczyła nagranie z telefonu świadka. Do jego nakręcenia miała zachęcać dziewczyna 15-latka. W tle słychać krzyki:  „No nagrywaj!”, „Ej, Kacper, zostaw go!”, „Przeproś, że żyjesz”. Okazuje się, że agresor przebywał przez jakiś czas w poprawczaku, a na swoim koncie ma już podobne wybryki.

Przypadków, kiedy pobyt w zakładzie poprawczym wpłynąłby pozytywnie na czyjeś zachowanie… To ja takich przypadków nie znam.

– przyznała psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska w rozmowie z Polsatem.

Agresywne zachowanie 15-latka oceni teraz sąd rodzinny dla nieletnich. Nagranie zostało dołączone do akt sprawy.

Opis z kamery, monitoringu czy telefonu komórkowego, pozwala nam zobaczyć, jak faktycznie wyglądało całe zdarzenie.

– tłumaczyła asp. Kwiatkowska

15-latek znów może trafić do poprawczaka.

W zeszłym roku do okrutnego pobicia doszło na Podkarpaciu. 13-latka z Cieszanowa została pobita za pomocą kamieni. Podejrzanym w sprawie był 14-latek, który chodzi do tej samej szkoły, co nastolatka.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.wprost.pl, www.polsatnews.pl, www.se.pl
Fotografie: Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij