×

14 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce! W sumie 1031 zakażonych

14 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce! Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, mamy również 74 nowe przypadki zakażeń. Liczba chorych na Covid-19 rośnie w szybkim tempie. W sumie w Polsce odnotowano już ponad 1000 przypadków koronawirusa.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wszystkie potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

W sumie liczba chorych w naszym kraju sięgnęła już 1031!

Przypomnijmy: o pierwszym polskim pacjencie zakażonym koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. Od tego czasu liczba zachorowań stale rośnie. Ostatnie dni przynoszą kolejne niechlubne rekordy… Resort niestety z rosnącą częstotliwością informuje o nowych zakażeniach.

14 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Niestety jest też wiadomość o kolejnym zgonie z powodu koronawirusa. To 80-latek hospitalizowany w Skarżysku Kamiennej.

Wcześniej pojawiła się informacja o 71-letnim mężczyźnie, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu oraz o śmierci dwóch innych pacjentów: 41-latka i 71-latka. Obaj mężczyźni przebywali w szpitalu we Wrocławiu i mieli choroby towarzyszące.

Koronawirus na świecie

Pandemia, która rozpoczęła się w Chinach, na całym świecie zbiera krwawe żniwo. Obecnie liczba zakażonych poza Państwem Środka, rośnie w niepokojącym tempie.

Według WHO nowym centrum epidemii mogą stać się Stany Zjednoczone. Chiny, USA i Włochy to trzy kraje, w których jak dotąd odnotowano najwięcej zakażeń. Codziennie przybywa również ofiar śmiertelnych.

Jak czytamy na medonet.pl, na świecie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 423 121 osób. 18 919 pacjentów zmarło. Wyleczono natomiast 108 619 osób.

W Polsce od dziś obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez ważnego powodu. Ponadto, zabrania się zgromadzeń powyżej 2 osób, zaś w uroczystościach kościelnych nie może uczestniczyć więcej, niż 5 osób. Wprowadzono również ograniczenia w transporcie zbiorowym.

Źródła: fakty.interia.pl, www.medonet.pl, Popularne.pl, Twitter.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij