×

14-miesięczna dziewczynka wypadła z 3. piętra bloku. Rodzice byli w mieszkaniu

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby wydarzyło się coś, czego możemy nie wybaczyć sobie już do końca życia. Te słowa z pewnością cisną się dzisiaj na myśl rodzicom z Konina, bo to właśnie na jednym z tamtejszych osiedli miał miejsce dramatyczny wypadek. 14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna.

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna 3. piętra. Rodzice byli w mieszkaniu

Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło ok. godz. 12.00 na Alejach 1 Maja w Koninie w woj. wielkopolskim.

Otrzymaliśmy informację, że z wysokości trzeciej kondygnacji budynku – drugiego piętra mieszczącego się nad lokalami usługowymi – wypadła 14-miesięczna dziewczynka. Dziecko zostało zabrane do szpitala w Poznaniu – powiedziała st. sierż. Adrianna Karwowska–Kuna z Komendy Miejskiej Policji w Koninie

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna

Google Maps

Dziecko zostało przetransportowane do jednego z poznańskich szpitali. Na chwilę obecną policja nie udziela szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia maleństwa. Służby wciąż wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną wiadomo, że w chwili tragedii maleństwo było pod opieką rodziców. Funkcjonariusze przebadali ich na obecność alkoholu w organizmie. Oboje byli trzeźwi.

Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Karwowska–Kuna oznajmia, że „w tej sprawie będzie prowadzone postępowanie z art. 160 par. 2 kk, czyli narażenia dziecka przez opiekunów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Grozi za to od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jak to możliwe, że rodzice nie widzieli małego dziecka, które przebywało w okolicach okna? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Nie mniej jednak na chwilę obecną najważniejsze jest, aby maleństwo wróciło do zdrowia. Trzymamy kciuki, aby wszystko dobrze się skończyło!

4-latek wypadł z okna z trzeciego piętra

Niespełna pół roku temu również z 3. piętra w Sosnowcu wypadł 4-letni chłopiec tuż po tym, jak samodzielnie wdrapał się na parapet. Matka w tym czasie zajmowała się jego młodszym braciszkiem. Upadek z taj dużej wysokości mógł skończyć się tragicznie. Malec miał jednak sporo szczęścia. Przeżył i co więcej nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak to możliwe? Niektórzy twierdzą, że to cud.

_______________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij