×

14-latka zabiła swoją babcię? Policja ustala, czy dziewczynka zrobiła to celowo

Prawdopodobnie to 14-latka zabiła swoją babcię, a chwilę później dokonała potwornego samookaleczenia. Wiele wskazuje na to, że dziewczynka dźgnęła staruszkę nożem. 69-letnia kobieta w krótkim czasie zmarła w wyniku wykrwawienia. Okoliczności jej śmierci bada policja. Wkrótce odbędzie się sekcja zwłok, która pomoże ustalić, czy nastolatka odpowiada za zgon swojej krewnej.

Horror w Wiśniowej

Wczoraj w niewielkiej miejscowości Wiśniowa w województwie małopolskim rozegrały się przerażające wydarzenia. Około południa mieszkaniec wsi zatelefonował pod numer 112, aby zgłosić, że w okolicy doszło do makabrycznego incydentu. Poinformował, że jego sąsiadka została ranna.

Wkrótce po przyjeździe na miejsce policji wyszło na jaw, że za atakiem na 69-letnią kobietę stoi jej wnuczka. Mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w wywiadzie dla Polsat News powiedział:

14-latka zraniła nożem babcię, policjanci ustalają, czy jej działanie było zamierzone […] Ustalamy, czy do ugodzenia doszło w wyniku wypadku czy celowego działania wnuczki.

Do Wiśniowej przybyło pogotowie ratunkowe, ale niestety na pomoc było już za późno. Kobieta zmarła na skutek wykrwawienia. Sebastian Gleń relacjonował:

Miała ona jedną ranę kłutą, zadaną prawdopodobnie nożem. Mogła to zrobić 14-letnia wnuczka przebywająca z nią w domu.

W chwili obecnej służby prowadzą dochodzenie w celu ustalenia czy nastolatka działała umyślnie. Na razie nie wiadomo czy miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, czy też dziecko zaplanowało atak na seniorkę. Z informacji udzielanych przez policję można jednak wywnioskować, że 14-latka jest traktowana raczej jak ofiara a nie morderczyni. Uzyskała już odpowiednią pomoc psychologiczno-psychiatryczną. Póki co, nie została zatrzymana. Może się to jednak zmienić.

14-latka zabiła swoją babcię

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Myślenic pod nadzorem prokuratora. Rzecznik Policji unika podawania szczegółowych informacji dotyczących zdarzenia, powołując się na dobro sprawy.

Sebastian Gleń przekazał jednak, że policjanci prowadzą obecnie przesłuchania wszystkich osób, które mogą posiadać informacje związane ze śmiercią 69-latki.

Funkcjonariusze rozpytują, przesłuchują domowników, sąsiadów i potencjalnych świadków tego zdarzenia.

14-latka zabiła swoją babcię
Pixabay

Jak ustalili dziennikarze, 14-latka zadała babci cios nożem w klatkę piersiową. Trudno w związku z tym przypuszczać, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, niedługo po incydencie dziewczynka dokonała samookaleczenia.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, cytowany przez TVP Kraków w oficjalnym komunikacie poinformował:

Po zakończeniu czynności zwłoki przekazano do ZMS CM UJ w Krakowie celem uzyskania opinii sądowo-lekarskiej, dla ustalenia przyczyn zgonu.

14-letnia sprawczyni otrzymała pomoc lekarską.

Udzielono w związku z odniesionymi obrażeniami pomocy lekarskiej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Niedawno w Polsce miał miejsce inny atak ze strony nożownika. W jednym z popularnych centrów handlowych doszło do scen grozy.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij