×

14-latek wyskoczył z okna. Pomimo reanimacji chłopiec zmarł na miejscu

14-latek wyskoczył z okna. Chłopiec zmarł na miejscu niedługo po upadku. Zdaniem specjalistów była to udana próba samobójstwa. Co skłoniło dziecko do tak dramatycznej decyzji?

14-latek wyskoczył z okna

Wypadek miał miejsce w sąsiedztwie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Kolejowej w Pucku. 14 września w poniedziałek w godzinach wieczornych dziecko wyskoczyło z okna. Szybko na miejsce przybyły służby ratunkowe.

Początkowo wydawało się, że 14-latek przeżyje, ponieważ jedynym widocznym obrażeniem było otwarte złamanie ręki. Rzecznik puckich strażaków w wywiadzie dla portalu naszemiasto.pl powiedział:

Pierwotnie wyglądało na to, że 14-latek ma złamaną rękę. Musiał mieć jednak poważne wewnętrzne obrażenia.

Niestety później okazało się, że dziecko doznało poważnych obrażeń wewnętrznych. Pomimo prowadzonej reanimacji, chłopiec zmarł na miejscu. W sprawę zostało zaangażowane pogotowie, policja, straż miejska, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śledczy rozpoczęli już działania mające na celu wyjaśnienie, w jakich okolicznościach doszło do śmierci 14-latka z Pucka.

Samobójstwo 14-latka

Prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku uważa, że chłopiec umyślnie popełnił samobójstwo.

Do tej pory nic nie wskazuje na to, że w tej tragedii brały udział osoby trzecie. Wygląda na to, że mamy do czynienia z czynem samobójczym. Ale okoliczności sprawy wciąż bada Prokuratura Rejonowa w Pucku i już niebawem wszystko będzie jasne.

Ponad dwa miesiące temu świat obiegło wstrząsające nagranie ukazujące wyskakującą z okna dwójkę dzieci. Wówczas jednak działanie 3-latka i 10-latka było podyktowane pożarem, który wybuchł w mieszkaniu pod nieobecność rodziców. Co pchnęło 14-latka do tragicznego w skutkach czynu?

Gdzie znaleźć pomoc?

Myśli samobójcze to problem, z którym stykają się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Pomocy w takich sytuacjach można szukać w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK), które są zlokalizowane w każdym większym mieście. Instytucja udziela pomocy psychologicznej, prawnej i materialnej. Część OIK-ów działa całą dobę i prowadzi noclegownie.

Aby skorzystać z pomocy nie trzeba być ubezpieczonym. Świadczenia ze strony OIK są bezpłatne. Ubezpieczenie zdrowotne nie jest również wymagane w przypadku szpitali psychiatrycznych, do których można zgłaszać się w przypadku nawracających myśli samobójczych.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży to 116 111. Infolinia działa codziennie, w godzinach 12:00 – 02:00. Dorośli mogą dzwonić do całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 22 22.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik, Imgur

Może Cię zainteresować