×

13 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Mężczyzna nie miał innych chorób?

13 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce! Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci zakażonego mężczyzny, który był hospitalizowany. Co istotne, po raz pierwszy nie padło stwierdzenie, że pacjent miał tzw. choroby towarzyszące. Potwierdzono również 31 nowych przypadków Covidu-19.

13 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało na Twitterze przykrą wiadomość. Nie żyje zakażony 71-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Bolesławcu. To już 13 ofiara koronawirusa w Polsce! Po raz pierwszy nie pojawiła się informacja, czy pacjent miał tzw. choroby współistniejące.

31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Resort zdrowia uaktualnił swoje statystyki dotyczące koronawirusa. Okazuje się, że mamy 31 nowych przypadków zakażenia, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Dotyczą one: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Aktualnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi: 957. Jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Apelujemy o rozsądek i niebagatelizowanie zaleceń ministra zdrowia, w tym zakazu wychodzenia z domu bez ważnego powodu. W obecnej sytuacja izolacja społeczna jest po prostu konieczna. Tylko tak możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa!

Źródła: twitter.com
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij