×

13-miesięczny chłopiec porażony prądem walczy o życie. Był pod opieką mamy

13-miesięczny chłopiec porażony prądem jest w śpiączce farmakologicznej i walczy o życie w szpitalu. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Łomży na Podlasiu. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali nieprzytomne dziecko i roztrzęsioną matkę. Kobieta, pod której opieką znajdował się chłopiec, była trzeźwa. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi…

13-miesięczny chłopiec porażony prądem

W niedzielę, tj. 12 grudnia około godziny 12:40 napłynęło zgłoszenie do służb ratowniczych. Konieczna była pomoc dla 13-miesięcznego chłopca, który został porażony prądem.

Na miejscu zjawili się strażacy z Łomży, a chwilę później ratownicy medyczni. Dziecko było nieprzytomne i nie oddychało, dlatego rozpoczęto akcję reanimacyjną.

Strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Chwilę później akcję przejął zespół ratownictwa medycznego. Akcja trwała około 30 minut. Udało się przywrócić oddech i tętno. Dziecko zostało zabrane do szpitala

– mówi starszy brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży w rozmowie z TVN24.

Jak do tego doszło?

Funkcjonariusze Policji badają przebieg zdarzenia, by wyjaśnić, jak doszło do wypadku z udziałem 13-miesięcznego chłopca. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że dziecko zostało porażone prądem, bo wzięło do ust podłączoną do gniazdka ładowarkę elektryczną i próbowało ugryźć kabel.

Chłopiec został porażony prądem, bo najprawdopodobniej wziął do ust ładowarkę elektryczną. […]Prowadzimy czynności wyjaśniające pod kątem artykułu 160 paragraf 2 Kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

– informuje podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Powiatowej Policji w Łomży, cytowana przez TVN24.

Dziecko było pod opieką matki, która była trzeźwa.

Jak dzisiaj ustalili dziennikarze TVN24, 13-miesięczny chłopiec przebywa obecnie w szpitalu na intensywnej terapii. Jest w śpiączce farmakologicznej. Trwa walka o jego życie.

Za przestępstwo z artykułu 160 paragraf 2 KK, grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Maps Google (miniatura wpisu), Maps Google

Może Cię zainteresować