×

13-letnia Jesika urodziła dziecko, a rok później kolejne. Wówczas sama trafiła do domu dziecka

Życie tej młodej mamy od początku nie było usłane różami. Jako 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko, a za rok kolejne. Później zamiast opiekować się swoimi maleństwami, sama trafiła do domu dziecka. Dzisiaj ma 21 lat i bardzo powoli wychodzi na prostą.

Trudne dzieciństwo

Wiele słyszy się o nastoletnich matkach. Według lekarzy ginekologów ciąża u nastolatki jest ciążą wysokiego ryzyka. Młody organizm nie jest jeszcze przygotowany do macierzyństwa. Zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Dodatkowo młode mamy częściej sięgają po różne używki. Niestety o takich przypadkach słyszymy coraz częściej.

Historia Jesiki, którą opisał „Super Express”, pokazuje z jakimi trudami musiała zmagać się ta młoda dziewczyna. Od początku nie miała łatwego dzieciństwa. Wychowywała się w domu, w którym nie stroniono od alkoholu i przemocy. Gdy dziewczynka miała 9 lat, jej mama Katarzyna podjęła decyzję, aby odejść od męża kata. Jednak kobieta związała się z innym mężczyzną, z którym miała kolejne dzieci. Wszyscy zamieszkali w podupadłym pałacyku pod Włocławkiem. Na niespełna 30 metrach kwadratowych, bez dostępu do bieżącej wody, mieszkała siedmioosobowa rodzina.

13-letnia dziewczynka urodziła dziecko

Rodziną zainteresowała się gmina, gdy 12-letnia Jesika zaszła w ciążę. Proponowali, aby nastolatka przeprowadziła się do domu samotnej matki. Młoda dziewczyna nie wyraziła na to zgody. 13-latka urodziła dziecko siłami natury w szpitalu we Włocławku. Jesika wraz ze swoją śliczną i zdrową córeczką zamieszkała ze swoją matką i rodzeństwem. Mimo ciężkich warunków panujących w mieszkaniu, dziewczyna starała się, aby Maja zdrowo się rozwijała. Dodatkowo przyznano jej kuratora sądowego. Natomiast Daniel W. ojciec Mai został skazany na trzy lata w zawieszeniu na pięć za współżycie z nieletnią. Finalnie mężczyzna uniknął kary, gdyż Jesika przyznała się, że okłamała partnera, że skończyła już 15 lat.

Po 9 miesiącach reporterzy „Super Express” postanawiają sprawdzić, jak radzi sobie nastoletnia mama. Jakież jest ich zdziwienie, gdy widzą, że młoda dziewczynka jest w kolejnej ciąży, a ojciec dziecka przebywa w areszcie za włamania. Nastoletnia Jessika rodzi tym razem chłopca. Jak ta dziewczynka poradziła sobie z ogromem obowiązków jakie na nią spadły?

Nastoletnia mama trafiła do domu dziecka

Niestety tym razem Jesika zaczęła się buntować. W najlepsze używała życia. Pewnej nocy gdy wracała z dyskoteki, matka nie wpuściła jej do domu.

Ona po tej kłótni z matką trafiła do domu dziecka. Teraz wyszła z niego. Dzieci są przy niej. Wychowuje je. Na razie jest wszystko dobrze. Wychodzi na prostą. Ona i jej mama wybierają złych partnerów

– przekazał „Super Expressowi” pracownik socjalny.

Wierzymy, że młoda dziewczyna udźwignie ciężar wczesnego macierzyństwa i z pomocą innych zapewni sobie i swoim dzieciom godne życie.

Źródła: www.se.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x