×

13-latki namówiono do samobójstwa? Prokuratura bada nowy trop w tej sprawie

Wczoraj poznaliśmy wyniki sekcji zwłok dwóch 13-latek z Dobczyna. Wstępne informacje się potwierdziły: nie wykazano udziału osób trzecich. Badany jest jednak inny trop. Czy to możliwe, by 13-latki namówiono do samobójstwa?

Wyniki sekcji zwłok

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Dobczyn na terenie powiatu wołomińskiego. We wtorek ok. godz. 9 przypadkowa osoba znalazła ciała dwóch 13-latek, wiszące na gałęzi rozłożystej wierzby. Drzewo znajduje się ok. 300 metrów od domu jednej z nastolatek. Obok wierzby leżały donice, które wcześniej dziewczynki niosły z dworca w Dobczynie, co zarejestrowały kamery monitoringu.

Śledczy od początku mówili o docierających do nich „niepokojących informacjach” w tej sprawie. Wszystko wskazywało na to, że Zuzia i jej rówieśniczka popełniły samobójstwo.

Wczoraj ujawniono wyniki sekcji zwłok 13-latek.

Prawdopodobnie jest to zgon przez powieszenie. Nie stwierdzono obrażeń, które świadczyłyby o udziale osób trzecich

– przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Co mogło pchnąć nastoletnie dziewczynki do tak desperackiego czynu? Jak doszło do tego, że 13-latki, które miały przed sobą całe życie, zaplanowały własną śmierć?

Facebook

Facebook

13-latki namówiono do samobójstwa?

Jak twierdzą mieszkańcy Dobczyna, Zuzia pochodziła z dobrze sytuowanej rodziny, była kochaną przez rodziców jedynaczką. O jej rówieśniczce wiadomo nieco mniej. Dziewczynki nie były ze sobą spokrewnione. Według nieoficjalnych ustaleń poznały się w szpitalu. Koleżanka Zuzi mieszkała na warszawskim Targówku. Nastolatki kontaktowały się głównie poprzez komunikator internetowy.

Śledczy zabezpieczyli już komputery i telefony należące do dziewczynek. Teraz prokuratura wyjaśni, czy ktoś namówił dziewczynki do tego, by odebrały sobie życie. Według prokurator Katarzyny Skrzeczkowskiej, nie można wykluczyć pośredniego udziału innych osób w tym zdarzeniu.

Śledztwo prowadzone jest z artykułu 151 k.k., „kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

– przekazała prok. Skrzeczkowska w rozmowie z Faktem.

Samobójstwo nie jest rozwiązaniem!

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia i nachodzą Cię myśli samobójcze, pamiętaj, że nie jesteś sam! Możesz uzyskać bezpłatną pomoc. Wystarczy, że zadzwonisz pod odpowiedni numer.

  • Telefon Zaufania tel. (22) 621 35 37
  • Telefon Interwencyjny tel. 600 070 717
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej – pomoc psychiatryczno-pedagogiczna tel. 22 855 44 32
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji tel. 22 594 91 00
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania tel. 22 484 88 01
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym tel. 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111
  • Całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie, tel. 800 70 2222

Nie chcesz dzwonić? Możesz też wysłać maila lub porozmawiać na czacie.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować