×

13-latka urodziła martwe dziecko. Policja poszukuje ojca noworodka

Województwo świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwe dziecko. Dziewczynka była w 6. miesiącu ciąży. Teraz policja szuka ojca noworodka. Może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

13-latka urodziła martwe dziecko

Kiedy dzieci rodzą dzieci, trudno pojąć, dlaczego w XXI wieku nadal dochodzi do takich sytuacji. Ale życie co rusz dostarcza nam dowodów na to, że nadal mamy wiele zaległych lekcji do odrobienia z zakresu edukacji seksualnej czy antykoncepcji. Tym razem do dramatycznego zdarzenia doszło w Kielcach. Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafiła 13-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego. Jak się okazało, dziewczynka była w 6. miesiącu ciąży. Urodziła martwe dziecko.

Czy dziewczynka wiedziała o tym, że jest w ciąży? Kim jest ojciec dziecka? Czy jest pełnoletni? Póki co w tej sprawie wiadomo niewiele. Trwa policyjne śledztwo, jednak ze względu na jego delikatny charakter, policja niechętnie udziela szerszych komentarzy.

Policja szuka ojca dziecka

Ciało dziecka zabezpieczono do sekcji zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie, czy dziecko mogło urodzić się żywe. Teraz policja pod nadzorem prokuratury ustala, z kim 13-latka zaszła w ciążę. Za współżycie z nieletnią ojcu dziecka może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Onet, 13-latka miała ostatnio przebywać u babci w jednej z miejscowości pod Kielcami. Wczoraj dziewczynka trafiła do szpitala na Czarnowie. Tam okazało się, że straciła dziecko w szóstym miesiącu ciąży.

13-latka nadal przebywa pod opieką lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Faktycznie pacjentka przebywa w naszym szpitalu. Została jej udzielona pomoc. Więcej informacji nie udzielamy, ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej

– przekazała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą' Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala w Kielcach.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Brytyjce, która urodziła dziecko w wieku 12 lat. Dziewczynka była ofiarą kazirodczego gwałtu. Zgwałcił ją starszy brat.

W zeszłym roku dziecko urodziła 12-letnia mieszkanka Bielska-Białej. Ojcem dziecka okazał się jej kolega, również nieletni. Maleństwem zaopiekowała się babcia.

Na początku pandemii koronawirusa w ciążę zaszła też 12-latka z Hiszpanii. Dziewczynka nie była w stanie wyjaśnić, jak do tego doszło. Ojcem dziecka najprawdopodobniej był spokrewniony z nią 17-latek.

Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij