×

Na oczach 13-latka zginęła jego mama i rodzeństwo. Ukrył resztę dzieci i ruszył po pomoc

13-latek ukrył swoje rodzeństwo i ruszył po pomoc. W miniony poniedziałek doszło do niewyobrażalnej tragedii. Trzy kobiety wraz z 14-ciorgiem swoich dzieci, jechały w konwoju trzech aut ze stanu Sonora do sąsiedniego stanu Chihuahua. Jakiś czas po wyjeździe wszyscy wpadli w zasadzkę, którą zastawił prawdopodobnie członek kartelu narkotykowego. 43-letnia Dawna Ray Langford, 29-letnia Christina Langford Johnson, a także 30-letnia Rhonita Maria Miller wraz z ośmiorgiem dzieci zginęli na miejscu. Ocalała pozostała szóstka…

13-latek ukrył swoje rodzeństwo i ruszył po pomoc

Tuż po ataku 13-letni Devin Blake Langford, syn Dawny Ray Langford, ukrył dzieci, które przeżyły, czyli 14-letnią Kylie, 9-letnią McKenzie, 8-letniego Cody’ego, 6-letniego Jake’a, 4-letniego Xandera i miesięcznego Brixona. Chłopiec kazał wejść im w pobliskie krzaki, a później dodatkowo nakrył je gałęziami. Wówczas sam przeszedł ponad 22 kilometry, aby dotrzeć do miasteczka La Mora, gdzie mieszkali jego krewni z mormońskiej wspólnoty LeBaron. Droga zajęła mu ponad 6 godzin.

Gdy 13-latek nie wracał przez długi czas Kylie wysłała McKenzie, aby ta spróbowała go odnaleźć. 9-latka w czasie poszukiwania pomocy zgubiła się. Na szczęście służby ratunkowe odnalazły ją jakieś 4 godziny drogi piechotą od kryjówki.

13-latek ukrył swoje rodzeństwo i ruszył po pomoc
Google.com

Mama w ostatniej chwili uratowała córeczkę

29-letnia Christina Langford Johnson, gdy zobaczyła, co się dzieje, natychmiast położyła na podłogę swojego SUV-a fotelik, w którym znajdowała się jej 7-miesięczna córeczka Feith. Dziewczynka tylko dzięki refleksowi i trzeźwości umysłu swojej mamy przeżyła tę strzelaninę.

13-latek ukrył swoje rodzeństwo
Facebook.com

Wiadomo, kto stoi za atakiem

Wiele wskazuje na to, że mormonki oraz ich dzieci zamordował nowo powstały kartel Los Jaguares, czyli odnoga jednej z najsilniejszych grup przestępczych w Meksyku. W tych okolicach już od kilku tygodni toczą się zaciekłe walki pomiędzy bossami karteli narkotykowych, policją, a nawet i wojskiem. Niestety, życie kobiet oraz dzieci tak naprawdę nic nie znaczy w tej wojnie.

We wtorkowy wieczór władze Meksyku podały, że osoba, która podejrzewana jest o przeprowadzenie ataku, została zatrzymana

Rządowa agencja dochodzeniowa zdradziła, że znaleziono u niej wiele sztuk karabinów oraz amunicję.

Źródła: www.tvn24.pl, www.fakt.pl
Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować