×

12 tysięcy na drugie dziecko zatwierdzone. Internauci wkurzeni, jak nigdy dotąd!

Będzie 12 tysięcy na drugie dziecko? 17 sierpnia rząd przyjął nowy projekt. Jak się okazuje, nie wszyscy są z tego faktu zadowoleni. W sieci aż wrze. Komentarze internautów są dosadne. Uważają, że teraz nie opłaca się pracować, ponieważ inni mogą robić to za nich.

12 tysięcy na drugie dziecko

We wtorek 17 sierpnia nasz rząd przyjął nowy program w ramach Nowego Polskiego Ładu. To kolejny, którego zadaniem jest zachęcenie naszych rodaków do powiększenia rodziny. Ma zacząć obowiązywać już od stycznia 2022 roku. Co dokładnie zakłada? Ma on gwarantować 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 36 miesięcy. Co więcej, to rodzice mają zadecydować, jak będzie wyglądać wypłacanie tych pieniędzy.

12 tysięcy na drugie dziecko
Pexels

Co oznacza, że to świadczeniobiorcy będą decydować? Otóż, dostępne będą dwie możliwości. Pierwsza z nich zakłada wypłacanie pieniędzy w wysokości 1000 złotych co miesiąc przez rok. Z kolei druga 500 złotych co miesiąc przed dwa lata. Na rządowej stronie gov.pl możemy przeczytać między innymi:

Prawo do Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będzie przysługiwać także rodzicom, które już w dniu wejścia ustawy mają drugie i kolejne dzieci w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia. Na takie dzieci świadczenie będzie przysługiwało proporcjonalnie za okres od dnia wejścia w życie ustawy do czasu ukończenia przez drugie lub kolejne dzieci 36. miesiąca życia.

Bardzo ważne jest też to, że rodzice będą mogli sami zadecydować, na co przeznaczą te pieniądze. Mogą zarówno opłacić miejsce w żłobku, jak i opiekunkę czy też przeznaczyć je na inne wydatki. To jeszcze nie wszystko. Świadczenie to nie będzie wcale uzależnione od tego, ile zarabiają rodzice. Będzie można je pobierać również, jeśli skorzystało się z 300 plus i otrzymuje się 500 plus.

Internauci niezadowoleni, że 12 tysięcy na drugie dziecko

Kiedy na oficjalnym Twitterze Kancelarii Premiera pojawił się post dotyczący Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, internauci dali upust swojej złości. Jak się bowiem okazuje, wielu osobom ten pomysł wcale się nie spodobał. Śmiało można wręcz rzec, że je rozzłościł. Komentujący często nie przebierały w słowach.

To rzucam pracę, nie opłaca się, niech inni na mnie pracują

2 dzieci – 2 lata i 6 miesięcy. Koszt posłania obu do żłobka od września – 3000 zł (opłaty, jedzenie, reszta pierdół, dojazdy). A oni się dziwią, że ludzie nie chcą mieć dzieci

A jak wygląda przyrost naturalny w ramach programów społecznych vs spożycie alkoholu? Jaka jest realna skuteczność tych programów i jakie jest realne przełożenie środków które z kieszeni społeczeństwa są wyciągane na cel którego nie osiągamy? Może zamiast szerzyć populizm korekta?

Gdyby w Polsce żyło się dobrze, co oznacza godne zarobki i traktowanie człowieka oraz tańsze kredyty to takie programy są zbędne, a problem z niżem demograficznym sam by się rozwiązał

Jesteście obłąkani.

Za chwilę nie będzie z czego nam zabierać na te chore programy. Już nie ma tak naprawdę. Gnoicie polskich przedsiębiorców, małe firmy i polskiego podatnika, który ma zap**rdalać za miskę ryżu na kosmiczny socjal, który niszczy gospodarkę.

Brzydzę się wami.

Najwięcej z tego będą korzystać rodziny nieroby, które nigdy nie ubrudzili sobie rąk żadną pracą, za to narobili dzieci i oczywiście patologia, a ty Polaku pracuj na nich 24 h

A Wy co sądzicie o tym programie? Jesteście zwolennikami takiej pomocy czy jej przeciwnikami?

Źródła: www.gov.pl, twitter.com, www.edziecko.pl
Fotografie: Pexels

Może Cię zainteresować

zamknij