Kategorie NewsyPolska

12-latka urodziła zdrowego chłopca. Jednak odebrano jej prawo do opieki nad nim

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że 12-latka została matką. Sprawa jest poważna, ponieważ dziewczynka jest niepełnoletnia, a obcowanie z osobą poniżej 15. roku życia w Polsce jest przestępstwem ściganym z urzędu. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia. 12-latka będzie przesłuchiwana. Policja ma także zadać pytania matce dziewczynki, której została przekazana opieka nad chłopczykiem.

Bielska prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem, jak doszło do tego, że dziewczynka zaszła w ciążę. 12-letnia matka będzie przesłuchiwana

Ilona Michalska z policji w Bielsku-Białej powiedziała:

Komenda Miejska Policji prowadzi czynności wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Bielsku-Białej w sprawie obcowania płciowego z małoletnią poniżej piętnastego roku. Policja będzie wykonywała czynności zlecone przez prokuraturę. W najbliższym czasie ma zostać przesłuchana mama tej dziewczynki

12-letnia matka będzie przesłuchiwana

Gdy w zeszłym wtorek w szpitalu pojawiła się ciężarna 12-latka, dyrekcja szpitala od razu zgłosiła ten fakt odpowiednim służbom

Lech Wędrychowicz, dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II, w rozmowie ze stacją TVN wyjaśnia, że zrobiono wszystko, aby poród przebiegł najbardziej komfortowo dla kogoś tak młodego. Wykonano cesarskie cięcie. Na świecie pojawił się zdrowy chłopczyk. 12-latkę z dzieckiem szpital wypisał do domu. Opiekę prawną nad chłopcem przekazano mamie 12-latki.

Przed młodą matką jeszcze przesłuchanie, które na pewno pomoże wskazać ojca dziecka i rozwieje wszelkie wątpliwości na temat tego, co się stało.

12-letnia matka

W Polsce podobny przypadek miał miejsce w zeszłym roku, gdy do szpitala w Gdańsku trafiła ciężarna 11-latka

Według nieoficjalnych źródeł, ojcem dziecka był najprawdopodobniej mężczyzna, który miał się opiekować nastolatką. We wcześniejszych latach podobny przypadek miał miejsce w 2016 roku, gdy matka przywiozła do szpitala w Kielcach swoją 12-letnią córkę w siódmym miesiącu ciąży. Policja szybko wówczas ustaliła, że ojcem dziecka jest 29-latek z województwa dolnośląskiego. Stamtąd matka z 12-latką przeprowadziły się do Kielc, aby zacząć nowe życie. Czy kontakt z mężczyzną mógł mieć z tym związek?

Co można zrobić, jeśli widzimy coś podejrzanego w zachowaniu nieletniej córki?

Być może jest wykorzystywana przez kogoś z rodziny lub z bliskiego otoczenia. Rodzicu, jeśli widzisz, że Twoje dziecko się zmieniło i nie zachowuje się tak jak do tej pory, zapytaj, czy coś je gnębi i zapewnij, że zawsze może na Ciebie liczyć. Bardzo pomocna jest także wizyta u specjalisty.

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: [email protected]