×

12-latek zaatakował koleżankę z klasy w Porębie. Dusił ją prawie do nieprzytomności

W jednej ze szkół koło Myślenic miało miejsce przerażające wydarzenie. 12-latek zaatakował koleżankę z klasy w Porębie. Najbardziej zaskakujący jest jednak fakt, że nikt nie zwrócił na to uwagi i nie zareagował. Skąd dziś w dzieciach tyle zła i agresji? Wiele osób obwinia bezstresowe wychowanie, inni telewizję, a jeszcze inni gry komputerowe. Jaka jest prawda? Wydaje nam się, że to zależy od wielu czynników.

12-latek zaatakował koleżankę z klasy w Porębie – dusił ją prawie do utraty przytomności

Do tych szokujących wydarzeń doszło w Szkole Podstawowa nr 1 w Porębie, nieopodal Myślenic. Wiadomo, że 12-latek rzucił się na swoją koleżankę z klasy i zaczął ją dusić. W wyniku ataku dziewczynka prawie straciła przytomność. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na filmie. Nagranie trafiło do sieci. Zobaczyło je wiele osób, w tym również mieszkańcy tej małej miejscowości. Wszyscy są nim zszokowani i wstrząśnięci.

12-latek zaatakował koleżankę z klasy w Porębie

Dyrektor złożył doniesienie w tej sprawie

Dyrektor placówki natychmiast zajął się sprawą i zgłosił ją policji. St. sierż. Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach, w rozmowie z portalem TVP Info powiedział:

Doniesienie w tej sprawie zostało złożone policji w Myślenicach przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Porębie

12-latek zaatakował koleżankę z klasy w Porębie – „Nie lubię jej”

Ponadto dyrektor w rozmowie z mediami zdradził motywy działania nastolatka. Okazuje się, że powód jego agresji wobec koleżanki był naprawdę absurdalny. Stwierdził, że „chodziło mu o to, że nie lubi tej dziewczynki”. Andrzej Jaśkowiec dodał:

To argument nie do przyjęcia. Ale innego nie miał

Jednak dodatkowo przerażający jest fakt, że w momencie ataku dwójka nastolatków nie była sama. Wszystkiemu przyglądało się kilkunastu innych uczniów. Niestety, nikt nie zareagował na to, co się stało. Dopiero teraz dzieci twierdzą, że jest im z tego powodu przykro i że to nie powinno się wydarzyć.

Sprawą zajmuje się aktualnie policja.

12-latek zaatakował koleżankę z klasy

To kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie

To już kolejna taka historia w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu podobne zdarzenia miały miejsce w Klawkowie. Grupa nastolatków brutalnie znęcała się nad przerażonym 9-latkiem. Nieletni agresorzy bili go, kopali i wyzywali. W ruch poszły nawet i kamienie.

________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij