×

25-latek z Opola wydał na prawo jazdy ponad 10 000 złotych. Niewiarygodne ile razy nie zdał

Jak wielką determinację trzeba mieć, aby podchodzić do egzaminu na prawo jazdy… 118 razy?! To pytanie nie wzięło się z przypadku. Rekordzista Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu podchodził do egzaminu właśnie 118 razy. 113 razy zdawał egzamin teoretyczny i 5 razy praktyczny. Niestety, pełnoprawna możliwość prowadzenia pojazdu to dla niego wciąż tylko marzenie.

To osoba młoda, bo w wieku 25 lat – mówi w rozmowie z „Nowym Tygodnikiem Opolskim” Edward Kinder, dyrektor opolskiego WORD-u.

Jak wynika z obliczeń, mężczyzna musiał wydać na prawo jazdy ponad 10 tysięcy złotych!

Niepowodzenia tych, którzy tak wiele razy podchodzą do egzaminu teoretycznego, nie zawsze wynikają z tego, że się nie przykładają do nauki. Niektórzy są np. dyslektykami i potrzebują więcej czasu na przeczytanie i zrozumienie pytania, a czas jest ograniczony do 25 minut. Ale są też i tacy, którzy się nie uczą, albo co gorsza nie potrafią zrozumieć przepisów, a winą za to obarczają nas.

Pozostali rekordziści

Choć to zdecydowany rekord, podobnych problemów ze zdobyciem uprawnień na prowadzenie pojazdów jest w Polsce znacznie więcej. Na drugim miejscu znajduje się 26-latka, która stała się szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy przy 65. podejściu – praktykę zaliczyła już a piątym podejściem. Na podium opolskiego WORD-u znajduje się również 40-latek, który teorię zdał dopiero za 56. razem. Praktyce jednak do tej pory nie podołał.

Szczerze trzymamy kciuki za wszystkich zdających egzamin na prawo jazdy. Należało by się jednak poważnie zastanowić nad sensem wypuszczania takich kierowców na ulicę. W końcu ich i nasze bezpieczeństwo jest w tym przypadku najważniejsze, prawda?

Polecane

Może Cię zainteresować