×

11-latka zaszła w ciążę z bratem przyrodnim. Matka nie widzi w tym nic złego

11-latka zaszła w ciążę z bratem przyrodnim, z którym się wychowywała w jednej rodzinie adopcyjnej. O tym, że jest w 15. tygodniu ciąży dziewczynka dowiedziała się przypadkiem, w trakcie kontroli lekarskiej. Matka zastępcza nie dostrzegła w tym nic niewłaściwego.

Patologiczna rodzina adopcyjna

11-letnia ciężarna dziewczynka i jej 14-letni kochanek zostali adoptowani wraz z dziesięciorgiem innych dzieci przez mieszkankę Jachki koło Woroneża w Rosji. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że nie miała warunków dla tak dużej rodziny.

Dwanaścioro dzieci tłoczyło się w mieszkaniu o powierzchni 80 metrów kwadratowych i spało po kilkoro w jednym łóżku. Opieka społeczna przymykała na to oko, bo urzędniczka, która miała kontrolować sytuację w rodzinie była bliską znajomą adopcyjnej matki.

Sąsiedzi podejrzewają, że dzieci były wykorzystywane do wyłudzania zasiłków. Niewykluczone, że znajoma urzędniczka też czerpała z tego zyski. W każdym razie ostatnia kontrola, która miała się odbyć w grudniu 2019 roku, w ogóle nie miała miejsca. Raport na ten temat został w całości sfałszowany.

11-latka zaszła w ciążę z bratem przyrodnim

Valentina do patologicznej rodziny adopcyjnej trafiła w 2012 roku. Ojciec jej nienarodzonego dziecka pięć lat później, w 2017 roku. O romansie, który się między nimi narodził, doskonale wiedziała adopcyjna matka, jednak, jak wyznała policji, nie zwracała na to uwagi, a nawet cieszyła się, że między rodzeństwem powstała taka „bliska więź”.

O tym, że jest w 15. tygodniu ciąży, 11-latka dowiedziała się przypadkiem w trakcie kontroli lekarskiej. Patologiczną rodziną zainteresowała się policja i prokuratura dopiero, gdy sprawę nagłośnił rosyjski portal Life.ru. Funkcjonariuszy jednak dużo bardziej niż ciąża jedenastolatki, interesują nieprawidłowości i fałszerstwa urzędnicze dotyczące kontroli warunków w rodzinie.

To nie jedyna ostatnio taka sytuacja w Rosji, gdy dzieci spodziewają się własnych dzieci. W ubiegłym miesiącu głośno było o Darii, która twierdzi, że zaszła w ciążę ze swoim dziesięcioletnim chłopakiem. 13-latka chwali się ciążowym brzuszkiem w mediach społecznościowych, uważając to powód do dumy.

11-latka zaszła w ciążę z bratem
Unsplash
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, www.o2.pl, www.mk.ru, www.popularne.pl
Fotografie: Unsplash (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować