×

41-letni mężczyzna ma dwie żony i szóstkę dzieci. Teraz wziął ślub z 11-letnią dziewczynką

Świat jest pełen zadziwiających relacji. Część z nich jest niestety kompletnie sprzeczna z jakimikolwiek zasadami, a co za tym idzie, nikt lub prawie nikt nie godzi się na relację, jaka łączy konkretnie te dwie osoby. Kolejna z nich ujrzała światło dzienne kilka dni temu, bo to właśnie wtedy 11-letnia dziewczynka została wydana za mąż za 30 lat starszego mężczyznę, który jest tzw. imamem, posiada dwie żony i sześcioro dzieci. Najstarsze z nich ma 18 lat, a więc jest aż o 7 lat starsze od wybranki 41-letniego mężczyzny. Jakby tego było mało, jedno z dzieci 41-latka przyjaźni się z dziewczynką, z którą związał się imamem.

Wstrząsająca informacja zbulwersowała nie tylko mieszkańców Malezji, ale UNICEF – organizację, której celem jest niesie pomocy dzieciom oraz ich matkom w krajach rozwijających się. Aktualnie trwa śledztwo w całej sprawie.

Kontrowersyjne zdjęcie

Informacja o kontrowersyjnym ślubie trafiła do mediów po tym, jak jedna z żon 41-latka wrzuciła do sieci zdjęcie z uroczystości zaślubin i podpisała je w taki, a nie inny sposób.

Gratuluję małżeństwa, mój mężu. Mąż – 41 lat, kolejna żona – czytamy pod zamieszczonym zdjęciem

STR/RAMLI IBRAHIM

Ślub faktycznie się odbył

Dziś już wiadomo, że do ślubu rzeczywiście doszło. Informacja ta w ubiegłą sobotę została potwierdzona przez malezyjski rząd. Warto zaznaczyć jednak, że ani lokalne biura do spraw religii, ani żaden sąd, nie wydały zgody na zawarcie małżeństwa między wspominaną wcześniej „parą”. Nie ma się co dziwić, skoro zgodnie z malezyjskim prawem, legalnie ślub mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 rok życia. Czasami zdarza się, że za mąż wychodzi 16-latka, jednak aby mogło do tego dojść, niezbędna jest w tym przypadku zgoda ministra stanu, z którego pochodzą przyszli małżonkowie. Dla 11-letniej dziewczynki i takie rozwiązanie było zbyt odległe, aby mogło zostać zrealizowane zgodnie z tamtejszym prawem.

Co na to UNICEF?

Taka kolej rzeczy bardzo poruszyła organizację UNICEF, która postanowiła skomentować całą sytuację.

Jeśli to prawda, to jest to szokujące i nie do zaakceptowania. To nie jest działanie w najlepszym interesie dziecka… To naruszenie praw dziewczynki. Reforma i ustalenie bez wyjątków minimalnego wieku małżeństwa od 18 lat powinno być jednym z priorytetów nowego parlamentu – oświadcza Marianne Clark-Hattingh, przedstawicielka UNICEF w Malezji

Reuters

Przerażające statystyki

Prawo prawem, jednak rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna. Jak pokazują statystyki, co najmniej 16 tysięcy malezyjskich dziewcząt poniżej 15. roku życia ma już męża. W latach 2011-2016 do wzięcia ślubu zostało zmuszonych ponad 9 tysięcy dzieci. Te kolosalne liczby pokazują, z jak ogromnym problemem zmagają się władze tego kraju.

Czy kiedyś to się skończy?

Polecane

Może Cię zainteresować