×

103-latka pokonała koronawirusa. Uczciła to butelką ulubionego trunku

103-latka pokonała koronawirusa i zrobiła to w wielkim stylu. Jennie Stejna mieszka w USA, ale ma polskie korzenie. Z chorobą zmagała się aż trzy tygodnie. W nagrodę za niezwykłą wolę walki, otrzymała od pielęgniarek… butelkę ulubionego piwa. „Zimne” – skomentowała z nieukrywaną satysfakcją, gdy wypiła kilka pierwszych łyków.

Zapytali ją, czy jest gotowa pójść do nieba

Pani Stejna ma 103 lata, dwoje dzieci, troje wnuków, czworo prawnuków i troje praprawnuków. Całe życie mieszkała w Massachusetts. Jej mąż, Teddy, zmarł w 1992 roku w wieku 82 lat. Przeżyli wspólnie 54 lata.

Obecnie pani Stejna mieszka w domu spokojnej starości Life Care Center w Wilbraham. Była pierwszą podopieczną, która zaraziła się koronawirusem. Odseparowano ją od reszty seniorów. Staruszka dzielnie walczyła z chorobą COVID-19. A walka nie była prosta – trwała aż trzy tygodnie.

W pewnym momencie stan 103-latki zaczął pogarszać się na tyle, że ta zaczęła żegnać się z rodziną przez telefon. Gdy mąż wnuczki zapytał, czy jest gotowa pójść do nieba, odpowiedziała: „Do diabła, tak”.

103-latka pokonała koronawirusa

Okazało się jednak, że pożegnania były mocno na wyrost, a Jennie do nieba wcale nie jest śpieszno. 103-latka wyszła z nierównej walki obronną ręką i po raz kolejny udowodniła, że hartu ducha może jej pozazdrościć niejeden młodzieniaszek.

13 maja pani Stejna usłyszała od lekarzy, że jest już zdrowa.

Nasza zadziorna polska babcia oficjalnie pobiła koronawirusa

– cieszy się rodzina seniorki.

103-letnia Jennie Stejna jest fanką drużyny baseballowej Red Socks z Bostonu i… zimnego piwa. W walce z koronawirusem, seniorka sama wykazała się iście sportową wolą walki. W nagrodę, od pielęgniarek otrzymała butelkę ulubionego napoju.

Obecnie koronawirusem jest zakażonych ponad 30 podopiecznych Life Care Center.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować