×

10-letnia Ukrainka cudem przeżyła. Rosjanie zastawili na nią śmiertelną pułapkę

10-letnia Ukrainka cudem przeżyła. W jej domu w Buczy rosyjscy żołnierze ukryli granat. Znajdował się w pianinie, na którym dziewczynka uczyła się grać. Na szczęście jej mama otworzyła instrument i zorientowała się, że to pułapka. Granat cudem nie zadziałał w tej chwili. O sprawie poinformował wiceszef ukraińskiego MSW Anton Geraszczenko.

Pułapki pozostawione cywilom w Buczy

Bezsprzecznie wojna w Ukrainie obnażyła okrucieństwo i brak skrupułów Rosjan. Bardzo wyraźnie widać to było w podkijowskiej Buczy, która w kwietniu została odbita z rąk agresora. Znaleziono tam wiele masowych grobów, w których ukryte były ciała dziesiątek cywilów, w tym dzieci. Bezbronni ludzie mieli powiązane ręce, liczne rany na ciałach czy uszkodzone kończyny. Każdy, kto tam był i widział na własne oczy, co uczynili rosyjscy żołnierze, nie potrafił ukryć łez. Był to prawdziwy horror, w który wręcz trudno uwierzyć. Tym czasem Władimir Putin nagrodził morderców z Buczy.

Niektórzy zdążyli uciec z podkijowskiej miejscowości. Jednak po powrocie do ich domów okazało się, że w wielu miejscach czekają na nich śmiertelne pułapki. Na przykład zakopane miny czy granaty ukryte w domach lub mieszkaniach. Musieli być bardzo ostrożni. Według szefa ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ołeha Bondara rozminowywanie Ukrainy i oczyszczenie jej z ukrytych pułapek może zająć od pięciu do dziesięciu lat.

10-letnia Ukrainka cudem przeżyła

O prawdziwym cudzie może mówić rodzina, o której za chwile usłyszycie. 10-letnia dziewczynka dosłownie otarła się o śmierć po powrocie do swojego domu. 10-latka zbliżyła się do pianina. Jednak zatrzymała ją mama, która otworzyła instrument i zobaczyła ukryty w nim granat.

Wiceszef ukraińskiego MSW Anton Geraszczenko poinformował o tym zdarzeniu. Cytowała go Polska Agencja Prasowa:

Granat ukryty w jej pianinie cudem nie zadziałał. Dzięki czujności matki nikomu nic się nie stało, a granat został rozbrojony przez specjalistów.

Źródła: polskatimes.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij