×

10-latka brutalnie zamordowała 6-miesięcznego chłopczyka. Matka dziewczynki broni jej

Do przerażającej zbrodni, która poruszyła ludzi na całym świecie, doszło pod koniec października 2018 roku w niewielkiej miejscowości Chippew Falls w Wisconsin. Początkowo nikomu nie przyszło do głowy, że dziecko mogło zostać celowo zabite i to przez drugie dziecko. A jednak… 10-letnia dziewczynka naprawdę zamordowała 6-miesięcznego chłopca, Jaxona Liedla. Matka dziewczynki stanęła w jej obronie, podczas gdy ojciec zmarłego chłopca domagał się surowego wyroku dla młodej morderczyni.

10-letnia dziewczynka zabiła 6-miesięcznego chłopca

10-latka podobno najpierw upuściła na ziemie półrocznego maluszka, a gdy ten uderzył głową o podłogę i zaczął płakać, nie wytrzymała i zaczęła skakać po jego głowie. Jaxon Liedl zmarł dwa dni później w wyniku obszernych obrażeń. Skąd wiadomo, że za okrutną zbrodnią stała dziewczynka? Wykazało to przeprowadzone w sprawie śledztwo. Poza tym obydwoje dzieci przebywało w jednym ośrodku opieki dziennej.

10-letnia dziewczynka zabiła 6-miesięcznego chłopca

Nate Liedl / Facebook

Ojciec dziecka życzy dziewczynce wszystkiego najgorszego. W jej obronie stanęła matka

Ojciec zmarłego Jaxona Liedl’a przyznał, że kiedy patrzy na 10-latkę, widzi w niej „osobę, która zabiła jego syna”. Wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą dziecka, na którego narodziny czekał aż 37 lat. Mężczyzna w rozmowie z „ABC13” zaznaczył, że dziewczynka zasługuje „na pęta i kajdany”.

Z okrutnymi oskarżeniami nie zgadza się matka 10-latki. Jej zdaniem córka nie zrobiła tego celowo, a śmierć chłopca była wypadkiem. Na jaw wyszło również, że dziewczynka cierpi na chorobę psychiczną i mimo młodego wieku próbowała już popełnić samobójstwo. Kiedy jednak rodzina apelowała o pomoc i wsparcie dla dziewczynki, odmówiono z powodu zbyt młodego wieku dziecka. Bliscy nie mieli więc wyjścia i znaleźli dla 10-latki ośrodek opieki dziennej. Ośrodek, w którym doszło do tragedii.

10-letnia dziewczynka zabiła 6-miesięcznego chłopca

Inside Edition / You Tube

Matka nie może pogodzić się, że jej córka jest opisywana w mediach jako potwór

Zdaniem kobiety 10-latka jest wspaniałym i mądrym dzieckiem, które miało plany i marzenia o zostaniu lekarzem. Lekarzem, który miałby pomagać innym ludziom, a nie ich zabijać. Matka przyznała, że bardzo współczuje rodzicom Jaxona, choć nie zamierza ukrywać, że cała sytuacja w bardzo dużym stopniu wstrząsnęła także nią samą i jej bliskimi.

Nate Liedl / Facebook

Dziewczynce postawiono zarzut morderstwa. Matka nie zamierza tak tego zostawić i zbiera pieniądze na kaucję

10-latka trafiła do ośrodku dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Winnebago Mental Health Institute, który nie jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci – w tym samym miejscu przebywają także dużo starsze osoby. Placówka jest oddalona od rodzinnego domu dziewczynki o około 4 godziny drogi, w związku z czym jej rodzina nie jest w stanie odwiedzać 10-latki tak często, jakby tego chciała. Dziewczynka może wyjść jednak na wolność i przebywać w domu do czasu wydania wyroku po wpłaceniu 50 tys. dolarów kaucji. Kolosalna kwota dała matce iskierkę nadziei. Kobieta założyła już zbiórkę pieniężną na stronie GoFundMe wierząc, że los jej córki nie będzie dla ludzi obojętny.

10-letnia dziewczynka zabiła 6-miesięcznego chłopca

ABC13

Co myślicie o całej tej sytuacji? 10-latka powinna mieć prawo do życia na wolności?

Polecane

Może Cię zainteresować