×

10-latek uratował tonącą siostrę. Przypłacił to własnym życiem

Poruszająca historia chłopca z USA, który oddał swoje życie dla młodszej siostrzyczki. 10-latek uratował tonącą siostrę, ale zapłacić za to najwyższą cenę. Wkrótce jego ciało wyłowili nurkowie.

10-latek uratował tonącą siostrę

Więź pomiędzy rodzeństwem jest absolutnie niezwykła i ciężko ją porównać z jakąkolwiek inną relacją. Ta historia pokazuje, że miłość brata do siostry może być silniejsza niż troska o samego siebie.

Niestety ta poruszająca historia ma tragiczne zakończenie.

10-letni Ricki Le Sneve to chłopiec z Dakoty Południowej w Stanach Zjednoczonych. W miniony weekend 10-latek bawił się rzeki Big Sioux. Była z nim 5-letnia siostrzyczka oraz kilkoro innych dzieci. Nagle wydarzyło się coś, co zmieniło sielską zabawę w koszmar.

Kilkoro dzieci wpadło do rzeki na oczach ojca 10-latka. Chad Sneeve, bez chwili namysłu, rzucił się na ratunek, a za nim pobiegł ktoś jeszcze… 10-letni Ricky wziął przykład z ojca i wskoczył do rzeki, żeby uratować 5-letnią siostrzyczkę Chevelle. Drobny chłopiec znalazł w sobie niezwykłe pokłady siły. Zdołał wyciągnąć dziewczynkę na brzeg, dzięki czemu uratował jej życie.

Bohaterska śmierć

Niestety, ta historia nie kończy się happy endem. Ricky zdołał pomóc Chevelle, ale sam zniknął pod wodą. Ciało 10-latka wyłowili nurkowie.

Mój siostrzeniec wskoczył do rzeki Big Sioux, aby pomóc swojej młodszej siostrze, która wpadła i nie wróciła na brzeg. Ricky Lee był bardzo inteligentnym i mądrym młodym chłopcem, który kochał swoją rodzinę i był żądnym przygód małym facetem

– mówił wujek chłopca.

Zrozpaczony ojciec dodaje, że Ricky był typem chłopca, który chciał wszystkim pomagać.

Był dla mnie był wszystkim i zapadał w pamięć każdemu, kogo spotkał. Był dobroduszny, miły i wyjątkowy na więcej sposobów, niż potrafię to powiedzieć

– mówi ojciec chłopca, którego cytuje „Daily Mail”.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij