Oto 8 sygnałów, które wysyła ciało, aby prosić Cię o pomoc. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę

Nasze ciało jest doskonałym mechanizmem, którego wiele procesów jest dla nas ciągle niezrozumiałych. Na szczęście niektóre sygnały wysyłane przez organizm można łatwo zinterpretować i pomóc mu w potrzebie. Ignorowanie ich może natomiast prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Oto 8 sygnałów, które wysyła Twoje ciało, aby prosić Cię o pomoc

1. Bezsenność, drażliwość i skurcze nóg

Udostępnij instagram.com

Jeśli masz wyżej wymienione objawy to oznacza, że Twojemu ciału brakuje magnezu i potasu. Aby uzupełnić te istotne elementy, dodaj do swojej codziennej diety pomidory, pomarańcze, banany i szpinak. To powinno rozwiązać problem.

2. Sucha skóra

Udostępnij instagram.com

Suchość skóry może oznaczać brak witaminy E. Jeśli zauważysz, że skóra jest sucha, mimo nawilżania jej balsamem, należy jeść więcej warzyw, orzechów i ryb.

3. Ciągła ochota na słodkości

Udostępnij pixabay.com

Jeśli odczuwasz silne pragnienie jedzenia słodyczy, może to być spowodowane przez stres, depresję lub wyczerpanie. Twoje ciało błaga o glukozę. Obowiązkowo, aby uniknąć tycia, lepiej wybierać ciemną czekoladę, suszone owoce lub miód, by zaspokoić pragnienie.

4. Pragnienie jedzenia lodu

Udostępnij instagram.com

Jeśli ciągle czujesz pragnienie, aby włożyć kostkę lodu do ust, możesz cierpieć z powodu niedokrwistości lub niedoboru żelaza. Najlepszymi źródłami żelaza są wołowina, jaja i owoce morza, które powinieneś umieścić w swoim menu.

5. Krwawiące dziąsła

Udostępnij instagram.com

Jeśli Twoje dziąsła krwawią podczas mycia zębów to najprawdopodobniej zmagasz się z niedoborem witaminy C. Do posiłków należy dołączyć następujące produkty: owoce cytrusowe, szpinak, pietruszkę, zieloną i czerwoną paprykę, pomidory, kapustę, kalafior i brokuły.

6. Kruche paznokcie i włosy

Udostępnij instagram.com

Jeżeli Twoje włosy kruszą się z łatwością, nawet przy czesaniu, a paznokcie łamią przy najprostszych czynnościach, to ciało mówi Ci, że musisz uzupełnić poziom witamin z grupy B. Pij więcej mleka, jedz wodorosty i grzybów, a sytuacja powinna ulec zmianie.

7. Ciemny pierścień wokół tęczówki

Udostępnij instagram.com

Ciemne pierścienie wokół tęczówek mogą pojawić się u osób powyżej 50 roku życia i to jest normalne. Jeśli jednak coś podobnego wystąpi u młodszej osoby, oznacza to wysoki poziom cholesterolu. W tym przypadku powinieneś skonsultować się z lekarzem.

8. „Grecka stopa”

Udostępnij flickr.com

„Grecka stopa” lub inaczej stopa Mortona to charakterystyczny układ palców u stopy, w którym drugi z nich jest dłuższy od palucha. Taka budowa stopy przyczynia się z reguły po powstawania haluksów i dyskomfortu na podeszwie stopy. Jeśli posiadasz „grecką stopę”, musisz uważać na rodzaj obuwia, które kupujesz. Powinno się w nim znajdować wystarczająco dużo miejsca, aby drugi palec stopy był w bucie wyprostowany.

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me