W wyniku katastrofy lotniczej 17-latka spada z wysokości 3 km. Wszyscy są przekonani, że nie żyje

Latać boi się wiele osób, choć zapewnia się, że wypadki w powietrzu zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż te na lądzie. Nie zmienia to faktu, że ludzie boją się wsiadać do samolotu.

Opowieść o 17-letniej Juliane Koepcke nie napawa optymizmem, ale udowadnia, że ludzka wola przetrwania nie ma granic. Według BBC nastolatka leciała nad Amazonką w 1971 roku razem z mamą. Nagle, po uderzeniu pioruna, samolot zaczął się palić. Juliane spadła z wysokości 3 kilometrów (!) na ziemię.

Po około 10 minutach zobaczyłam bardzo jasne światło na zewnętrznym silniku po lewej stronie. Moja mama powiedziała wtedy zupełnie spokojnie: „To koniec, wszystko dobiegło końca”. To były ostatnie słowa, które od niej usłyszałam…

Niewiele pamiętam z tamtej chwili. Wiem, że był ogromny hałas i nagle zaczęłam czuć wiatr i taką swobodę. Ciężko to opisać. Później straciłam przytomność.

Juliane obudziła się następnego dnia ze złamanym obojczykiem, ranami i siniakami. Przez następne 10 dni żyła w dżungli, zdana tylko na siebie. Użyła jednego buta, który przetrwał katastrofę, aby sprawdzać teren przed nią, ponieważ nie do końca dobrze widziała. Wiedziała, że jest w nieprzyjaznym środowisku otoczona niebezpiecznymi zwierzętami i toksycznymi roślinami. Niedaleko miejsca, w którym się obudziła, znalazła torbę z cukierkami i dzięki temu udało jej się przeżyć.

Byłam przerażona… Nigdy w życiu nie słyszałem nawet o takiej tragedii, a nagle znalazłam się w jej sercu.

Po dziesięciu dniach została znaleziona przez lokalnych mężczyzn, którzy na początku myśleli, że 17-latka jest duchem z dżungli. Gdy udało jej się ich przekonać, że przeżyła wypadek (biegle mówiła po hiszpańsku), tubylcy ją nakarmili i zajęli się jej ranami. Następnego dnia zabrali ją do miasta, gdzie spotkała się z ojcem. Niestety w wyniku urazów związanych z upadkiem mama Juliane nie przeżyła. Jej ciało zostało znalezione kilka dni po przybyciu Juliane do domu. Dziś ocalała dziewczyna jest dorosłą kobietą i dzieli pasje swoich rodziców.