×

Na co wpływa grupa krwi? Niewielu ludzi wie, że determinuje tak wiele

Na co wpływa grupa krwi? Otóż odgrywa ważną rolę w naszym organizmie. Istnieją cztery: A, B, AB, O i każda z nich ma swoje unikalne cechy. Mają one ogromne znaczenie. Determinują to, jak wyglądamy, na co chorujemy, a nawet jaki mamy charakter. Gdy dokładnie dowiesz się, jaka krew w Tobie płynie, bez problemu będziesz mógł zaplanować dla siebie odpowiednią dietę, wybrać ćwiczenia i dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać w przyszłości w kwestii zdrowia. Ta wiedza może naprawdę wiele zmienić.

Na co wpływa grupa krwi? Odżywianie

W ciągu dnia, w naszym ciele zachodzi wiele reakcji chemicznych, które mogą mieć zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o trawienie i odchudzanie. Zaleca się, aby osoby z grupą krwi 0 spożywały dużo mięsa i ryb (białko w tym przypadku to podstawa). Posiadacze grupy A obejdą się bez mięsa. O wiele bardziej skorzystają, gdy będą jeść warzywa. Grupa B powinna unikać kurczaka i czerwonego mięsa. Grupa AB niech do woli zajada się owocami morza i chudym mięsem.

Na co wpływa grupa krwi 1

Choroby

Każda krew jest inna – to jasne. Dlatego też poszczególne grupy są odporne na inne rodzaje chorób. Warto poznać swoją, aby móc zastosować odpowiednią profilaktykę.

Osobowość

Osoby z grupą krwi 0 są uważane za pewnych siebie ekstrawertyków z twórczym umysłem. Grupa A to z kolei ludzie godni zaufania. Grupa B to skoncentrowani na swoich celach karierowicze. AB to nieśmiałe osoby, dbające o innych.

Na co wpływa grupa krwi

Na co wpływa grupa krwi? Ciąża

Udowodniono, że kobiety z określonej grupy krwi mają większe szanse na zajście w ciążę. AB produkuje mniej hormonu stymulującego, który pomaga kobietom starać się o dziecko. Warto mieć to na uwadze.

Stres

Grupa A produkuje więcej kortyzolu (hormon stresu), ale gdy na Twojej drodze stanął ktoś, kto łatwo wpada w szał, to najprawdopodobniej ma grupę krwi O. Te osoby mają także podwyższony poziom adrenaliny.

Słyszałeś o tym, że istnieje kosmiczna grupa krwi? Występuje u dosłownie odsetka ludzkości.

Źródła: www.medonet.pl, portal.abczdrowie.pl

Może Cię zainteresować