×

14-latka popełniła samobójstwo. Tata celowo zaprosił na jej pogrzeb osoby, przez które to zrobiła

Amy Jayne Everett, znana także jako „Dolly” w wieku 6 lat wzięła udział w sesji fotograficznej reklamującej słynne kapelusze Akubra. Są to kultowe australijskie nakrycia głowy, które symbolizują wiejskie życie na odludziu. W taki oto sposób dziewczynka stała się twarzą marki. Jedak w jej przypadku sława nie wiązała się z niczym dobrym…

Samobójstwo

Kilka dni temu tata dziewczyny poinformował, że jego ukochana córka odebrała sobie życie. Stało się to z powodu ogromu hejtu i fali nienawiści ze strony internautów. Rodzina nie zdecydowała się jednak na ujawnienie wiadomości, jakie Amy otrzymywała.

W zamian za to ojciec wystosował apel do ludzi, którzy przyczynili się do śmierci jego dziecka

Chciałbym podziękować wszystkim za miłe słowa pełne wsparcia, które otrzymałem w ciągu ostatnich dni. Przepraszam, że nie zdążyłem odpowiedzieć na nie wszystkie (…)

Ten tydzień był przykładem tego, do czego media społecznościowe powinny być wykorzystywane i tego, do czego nie powinny.

Jeśli tym wpisem i jego udostępnianiem uratujemy czyjeś życie, to to, co się zdarzyło mojej córeczce, nie pójdzie na marne (…). Amy miała siłę, aby zrobić to, co według niej zrobić musiała, aby uniknąć zła na tym świecie. Niestety, Dolly nigdy nie pozna ogromu bólu i pustki, którą po sobie zostawiła (…).

Jeśli czytają to osoby, dla których były to tylko niewinne żarty, czy takie, które napawały się poczuciem wyższości przez nieustanne grożenie i naprzykrzanie się, przyjdźcie proszę na pogrzeb i zobaczcie ogrom tragedii, którą wyrządziliście.

Nie ona jedna…

Historia Amy wywołała po raz kolejny dyskusję na temat zagrożeń, jakie płyną z pozornie niewinnego hejtu w sieci. Niestety, dziś mimo licznych kampanii, czy artykułów na ten temat, wciąż jest to bardzo powszechne zjawisko. Jak podaje tvn24.pl, co trzeci nastolatek padł kiedyś ofiarą hejtu internetowego, a co piąty używa w sieci mowy nienawiści. Okazuje się również, że niemal połowa dzieci, które popełniają samobójstwo padła ofiarą cyberprzemocy.

Ludzie bywają okrutni…

Następnym razem, zanim komukolwiek przyjdzie do głowy, aby obrazić drugiego człowieka, nich zastanowi się, jak czułby się na jego miejscu.

Czujność przede wszystkim

Samobójstwo jest aktem desperacji. Niektórzy po prostu przestają widzieć inne wyjście ze swojej sytuacji. Dlatego musimy być czujni, jeśli zobaczymy, że zachowanie naszych bliskich w jakikolwiek sposób zmieniło się, reagujmy, rozmawiajmy.

Zastanów się

Jeśli kiedykolwiek rozważałeś możliwość popełniania samobójstwa lub będziesz ją rozważał, nie zapominaj o bliskich, tych, którzy Cię kochają… Pamiętaj też, że są telefony zaufania. Wystarczy wybrać bezpłatny numer 116111. Czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12:00 do 2:00.

Być może ta jedna rozmowa sprawi, że spojrzysz na swój problem z innej perspektywy.

Może Cię zainteresować